Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az ilyesmi, ugye legális?...

Az ilyesmi, ugye legális? Információ, a leírásban.

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy, ugye vannak a Tech Scammerek. Tehát van egy oldal, például, nagy felkiáltójelekkel, hogy vírus van a gépen, mellé Skype elérhetőség, telefonszám, bármi.


És, az ötlet az, hogy tesztelem a védelmet a rendszeremben. Az által, hogy a távoli irányítású szoftver-t, amit majd küldenek nekem, hogy irányíthassák a számítógépet (Virtuálisat természetesen), lekorlátozzam, mint olyasmi, ami a fájl elemekhez hozzáférhet.

Persze, vannak még részletek, de az már nem tartozna a kérdéshez. Tehát, kíváncsi vagyok igazából.


Röviden: Tesztelni a tech support scammereket.


2022. jún. 11. 03:58
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Van pár youtubeos,aki csinál ilyeneket,esetleg vissza is támad, megmutatja a scammer videokamerajat is;)
2022. jún. 11. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár azért, én vissza nem támadok, sőt, nem is tudnék :D Ment a zöld :)
2022. jún. 11. 05:53
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
2022. jún. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező: ki tudja mit tehetnek, például belépnek a gépre és az IP címeddel "tesznek valamit a neten", vagy "kijutnak valamilyen módon a virtuális gépből" esetleg olyasvalamit telepítenek ami "képes kijutni".

Én nem szórakoznék ilyennel.

2022. jún. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A reklámblokkolók megfelelő szűrővel megfogják az ilyen oldalakat és nem is töltődnek be automatikusan.
2022. jún. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
A virtuális gép nem 100%-os védelem. A te fizikai hálókártyádon keresztül kapcsolódik a netre, magyarán megfingathatja a routered aztán azon keresztül az összes gépet ami a routerre csatlakozik.
2022. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Évek óta nem láttam ilyen scammer "reklámot" pedig nem mindig használok reklámblokkolót.


Vigyázni kell, hogy mikor hová kattintasz, és nem látsz te sem iyleneket.



Kérdésre bálaszolva, én sem kísérleteznék - nem éri meg.

2022. jún. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, természetesen, megvan ennek is a veszélye, de mivel tettem lépéseket, hogy ne tudjanak kijutni a virtuális gépről, az eredeti-re, probléma nem lehet.


Igazából, "Nincs" hálókártya, a virtuális gépben, emellett, minden port, eszköz, driverek mappája, el van rejtve, egyes módszerekkel.


Ha meg is próbálnák, hogy tegyenek valamit az interneten, hiába is próbálják, először egy tűzfalon keresztül kell engedélyezzem, amit távoli hozzáférésű programmal, az eredeti gépről irányítok, és ez, az interaktív ablakkezelőben fut, a folyamat pedig le van rejtve. Comodo tűzfal van fent a gépen, és mindenféle csatlakozásnál, reagálnom kell az ip címre.


A fő rendszeren, csak a biztonság kedvéért, Sandboxie automatikus elszigetelése, + Comodo Unternet Security Sandbox egyszerre, bekapcsolva fut, a Virtualbox folyamatok integritási szintjét, levittem untrusted-re, mert úgy is képes működni, valószínűleg azért, mert már van egy megnyitott handle, a virtuális merevlemez fájlhoz, de ebben nem vagyok biztos.


+ Process Monitor is fut a háttérben.


A lényeg, hogy mindent látok, és minden egyes lépést, megtudok előzni. Ők ezt úgy fogják látni, mintha a rendszer le volna fagyva kicsit.


Hogy őszinte legyek, szerintem egész jó szórakozás lesz :D


Másrészt, mégegyszer köszönöm a válaszokat, hogy meg akartok óvni, a következményektől, viszont, én akkor is megpróbálom, ment a zöld mindenkinek :)

2022. jún. 11. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!