Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehet belőle komolyabb baj?

Lehet belőle komolyabb baj?

Figyelt kérdés
Ma reggel kaptam egy emailt amiben a 7. Kerületi rendőrkapitányság szólít fel hogy több bejelentést kaptak adathalász emailekről! A levelet megnyitottam. Utána olvastam és láttam hogy a rendőrség nevében kűldözgetnek hasonló leveleket. Akkor amit én kaptam az adathalász levél volt? Csak a levélre kattintottam rá azon kívűl semmire, lehet ebből bármi komoly?

2022. aug. 24. 10:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja azt nem írtam meg de a levelet azonnal töröltem az olvasás után.
2022. aug. 24. 10:25
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csatolmányhoz nem nyúltál (állítólag valami csatolmány jön), nem mentetted le, nem futtattad, akkor nem valószínű hogy bármi lesz.
2022. aug. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak elolvastam, semmi mást nem csináltam vele a törlésen kívül
2022. aug. 24. 11:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetőleg "beágyazott tartalommal" nem tud semmi károsat tenni úgyhogy talán nem lesz semmi.
2022. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam! Amúgy a fiókomon van kétlépcsős azonosítás és vészhelyzet fiók is úgy hogy így se-úgy se lett volna nagy baj.
2022. aug. 24. 12:33
 6/8 anonim válasza:

Nekem a GLS és a Posta nevében küldtek, hogy megjött a csomag, de visszavitték. Mivel tényleg várok rendeléseket, nem csak az Emailt nyitottam meg, de a linkeket is.

Felhívtam a GLSest és ők mondták, hogy ezek adathalászok.

Most mit csináljak? Cseréljek ki minden jelszót?

Az Eset nem talált semmit.

2022. nov. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Függ attól, milyen linkek voltak, milyen fájlokra mutattak, telepítettél -e bármit, futtattál -e bármit...

Esetleg a linkek a futárszolgálat vagy Posta honlapjához hasonló volt, ami "adatokat várt"? Megadtál bármi adatot amit kértek?

Ha programot telepítettél a levélben megadott linkekről vagy csatolmányokból, vagy adatot megadtál akkor azonnal érdemes cselekedni.

2022. nov. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem adtam meg semmi adatot és nem telepítettem semmit, "csak" rámentem a linkekre. A GLS oldal oroszul volt azt hiszem.

Köszönöm a segítséget!

2022. nov. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!