Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy tudom kideríteni, hogy...

Hogy tudom kideríteni, hogy távolról titokban használják a számítógépem?

Figyelt kérdés

A laptopom kikapcsoláskor mindig kiírja, hogy Mindenképp leállítja, más még be van jelentkezve a gépre? - vagy valami ilyesmi.

Van esetleg valami szoftver, ezt kideríti, hogy tényleg így van-e?

kösz



2022. okt. 9. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt akkor írja ki, ha több helyi felhasználói fiók van a gépen és több fiókban van megnyitott alkalmazás vagy ablak.

Nem használja senki titokban a gépedet, a távoli hozzáféréshez pedig neked kell külön engedélyt adnod és egy ilyen használatot lehetővé tevő programot futtatnod, nem csak úgy sunyiban valaki belép és szó nélkül használja.

2022. okt. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 stefan88 ***** válasza:

" távoli hozzáféréshez pedig neked kell külön engedélyt adnod és egy ilyen használatot lehetővé tevő programot futtatnod" Na na :D Azért ez nem ennyire egyszerű. Vannak "reverse_shell" technikák ha véletlen olyan "vírusba" fut bele, hogy az ő gépe csatlakozik a "hacker" gépére egy parancssorral. De észre se veszed. Hackerünk meg simán el tudja indítani a kamerádat, képernyő megosztást indítani, figyelni a billentyűzet leütéseket stb... És ez nem vicc :D Szóval ilyen azért erős kijelenteni, hogy kötelező engedélyt adni.


"Mindenképp leállítja, más még be van jelentkezve a gépre? - vagy valami ilyesmi."

Na de most melyik? Mert futó alkalmazás még lehet, amit te vagy a system indított de még nem fejeződött be.

Ha meg tényleg más felhasználót ír, akkor azért megnézném milyen felhasználók vannak létre hozva :D

2022. okt. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Azt írja, hogy más valaki van bejelentkezve. Egy admin és egy másik profil van rajta a feleségemnek. De vagy ő, vagy én használjuk a gépet.

A modemen három számítógép van, néha egyszerre be van kapcsolva kettő, néha csak a laptop. De legtöbb, tán minden kikapcsolásnál ezt írja ki a laptop.

2022. okt. 22. 14:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha egy bekapcsolási időszakon belül mindkét fiókba beléptek, ki fogja írni leállításkor, hogy más fiók is használja (ha nem volt minden futó program bezárva).
2022. okt. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ritkán van ilyen, amit írsz. Ha be van kapcsolva jó a másiknak is legtöbbször bármelyik profil. A hibaüzenet viszont mindig van. Köszi.
2022. okt. 22. 15:32
 6/6 stefan88 ***** válasza:

Legegyszerűbb, kikapcsolás előtt feladatkezelőben a felhasználóknál megnézed ki van bejelentkezve.


Vírusok, trójaik igazából vagy a te neveddel futnak vagy system joggal. Valószínüleg csak többen vagytok bejelentkezve egyszerre. De ez könnyen kideríthető a fent említett módon.

2022. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!