Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Le lehet zárni úgy egy adat...

Le lehet zárni úgy egy adat hordozót (pendrive, micro / SD kártyát), hogy azt ne lehessen formázni, törölni vagy módosítani de olvasni lehessen?

Figyelt kérdés
A teljes story, hogy szeretnék csinálni egy .iso fájlt amit rá akarok tenni egy pendrive. Olyami módon szeretném, mint ha úgy működne mint egy DVD. (bedugom a gépbe, és már ajánlja fel a lehetőséget, hogy lejátszam) ez még csak csak menni fog (majd kiderül) viszont nem szeretném ha ehhez az adat hordozóhoz hozzá lehetne piszkálni. szeretném megakadályozni, hogy módosítsák és vagy letöröljék a rajta lévő dolgokat. Van erre lehetőség?

2022. okt. 13. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs erre lehetőség.
2022. okt. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Néhány SD kártyán oldalr van egy gomb amit tologatni lehet. Pont erre van. Egyéb megoldást nem tudok, ugye le lehet titkosítani az egészet, talán van valami program, ami egyik jelszoval admin, a másikkal felhasználói hozzáférést engedélyez, de ebben nem vagyok biztos.
2022. okt. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Úgy le lehet zárni egy adat hordozót (hdd/ssd), hogy azt ne lehessen formázni, törölni se módosítani se olvasni. Csak jelszó megadás után.

De te nem ezt keresed.

2022. okt. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1: Valószínű van rá lehetőség... Mindenre is van pont ezért az egyik legcsodálatosabb dolog az informatika (nekem).


Kólauborkáva: nagyon köszönöm a tippet gondoltam rá én is. De te megerősítetted bennem a gyanút, hogy valószínű Ki is próbáltam, teszteltem és valóban jól működik (sniccer és egy kis pillanatragasztóval sosem törlödő élményt lehet csinálni XD)


#3 Valóban nem ez volt a kérdés :( De azért köszönöm!


Köszönöm mindenki válaszát!!!

2022. okt. 13. 21:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"pendrive, SD kártya" az olyan mint a floppy. Akkor törlődik amikor a legkevésbé számítasz rá..

Összeeggyeztethetetlen a "sosem törlödő élmény"-el... 😁

2022. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utóbbi állitást sem cáfolni sem megerősíteni nem tudom. Velem az elmúlt 10 évben ilyen nem törént. Olyan már volt, hogy SD kártyán megállt az élet és onnantól se módosítani se formázni nem engedte. De a rajta tárolt adatok olyan stabilan vannak rajta, hogy csak na XD)
2022. okt. 13. 21:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen létezik, de ha megvan nyitva - az adatok mókolásától ez sem véd meg:

[link]


Adtak ki zenét pendrájvon (talán a Tankcsapda is?), azt nem lehet módosítani. Nem hiszem hogy ez háztáji használtra elérhető lenne...

2022. okt. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!