Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Most olvasgattam egy vírusról...

Most olvasgattam egy vírusról amit jelzett a windows 10 vírusírtója,csak nem tudom honnan kaphattam volna be mikor nem nagyon nyomkodok olyasmikre elég csak törölni vagy telepítsem újra a rendszert?

Figyelt kérdés

Ez lenne a vírus

[link]



2022. nov. 18. 18:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Ekkora tárhelyet ingyen nyilván nem kapsz (egyébként terra=föld, tera=terabyte jelen kontextusban). Sajnálattal közlöm, hogy azok az exe file-ok már valószínűleg fertőzöttek.
2022. nov. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
De csak az exe fájlok fertőzöttek?
2022. nov. 18. 22:05
 13/28 anonim ***** válasza:
Nem, ezek alapján a registry kuka, és még néhány .dll vagy .dl_ fájl is létezik az összes meghajtódon, amik elég kellemetlen dolgokat tudnak okozni. Az exe csak a belépési pont volt.
2022. nov. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdem az exe és mondjuk dll fájlokat vagy ilyesmiket támadja?De pl kép fájlok mint jpeg,vagy pdf,vagy más egyéb fájlt azt nem?Mert ha azokat nem akkor nincs nagy gond.
2022. nov. 18. 22:15
 15/28 anonim ***** válasza:
Ha egy futtatható kódba épül bele(exe-> dll injection, ps, etc), akkor az összes ilyet megtámadja rendszerszinten. Pdf-ből nagyon könnyen lehet vírust csinálni, ellenben jpeg fájlnál még nem tapasztaltam ilyet.
2022. nov. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Az exe fájlok még pótolhatóak,úgy is rendet kéne már raknom a gépemen max csinálnék egy listát a nevükkel,hogy tudjam miket próbáltam ki,amúgy is sok felesleges exe le van töltve.de ha a képekkel nincs gond meg videó meg pdf ilyesmi fájlokkal azt kimenteném aztán a többit törölném meg formáznék minden meghajtót.
2022. nov. 18. 22:37
 17/28 A kérdező kommentje:
De ugye rarba csomagolt exét nem támad?
2022. nov. 19. 02:03
 18/28 anonim ***** válasza:
Erre nem tudok biztosat mondani, vszeg nem. Egyébként úgy emlékszem, hogy a kitömörítési módszereket nagyjából a 4.-ik félévben tanítják mérnökinfón, és ha nem jelszavas a rar file, akkor ezt nagyon egyszerű kitömöríteni. Ha winrar is van a gépeden, akkor még egyszerűbb, az a legalja scipt kiddyknek is megy. Egyébként az ilyenek a c:\users\*felhasználóneved*\appdata\local\temp mappába szoktak dolgozni, az az első, hogy azt megfertőzik, és meg sem találod, márpedig ha nem tudod hol keresd, akkor pl. ezt észre sem veszed. Persze ezen felül számos más helyre is beépülhet, az benne a legrosszabb, hogy ezeket még a vírusirtó sem fogja megtalálni. A fontosabb dolgaidat esetleg a virustotal.com oldalon tudod ellenőrizni, de az sem egy életbiztosítás, és néhány víruskereső gyakran ad fals pozitív eredményt az ártalmatlan file-okra is. A rarba csomagolt exe fileokat pedig észre sem veszi(ezt kipróbáltam egy komolyabb vírussal).
2022. nov. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Lehagytam, a virustotal-on érdemes megnézni azt is, hogy esetleg mire dobott vírusgyanút, abból minden kiderül.
2022. nov. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

18/


Szerintem te már kicsit túlragozod ezt mert nem vagy biztos benne. Ez egy 2011 körüli vírus kicsit néha fejlesztgetve csak elkövetett valami hibát,hogy kiszúrta a vírusírtó. Ami exe törlöm a többi ami nekem lényeg kimentem egy meghajtóra azon meg ellenőrzöm olyan vírusírtóval ami már ismeri ezt a vírust a másik gépen meg formázom a meghajtókat aztán újra rakom a gépet.

2022. nov. 19. 09:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!