Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van bármi értelme elvégezni a...

Van bármi értelme elvégezni a Fortix IT Security képzését, ha valaki kiberbiztonsági területen szeretne elhelyezkedni Magyarországon? Hogyan lehet ilyen munkakörbe bekerülni egyetem nélkül?

Figyelt kérdés

[link]


Nem jobbak ilyen szempontból a külföldi, pl. amerikai szervezésű képzések? Nem adnak jobb alapot olcsóbban az olyan weboldalak, mint pl. a tryhackme.com?


Igyekeztem utánaolvasni a kérdésnek. Sok helyen úgy gondolják, hogy reálisabb IT helpdeskesként kezdeni, és az adott cég belső képzésein, ranglétráin keresztül kitanulni a szakmát.


Egyesek szerint érdemes alapvető certifikációkat beszerezni, mások szerint ez csak lehúzás, nincs értelme.


Azt is hallottam, hogy entry level munkák nem léteznek ezen a szakterületen. Mások szerint azonban pl. egy level 1-es SOC Analyst valójában nem igényel túl sok tapasztalatot.


Mit gondoltok?


2023. febr. 26. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Az IT security az kifejezetten az egyik olyan terület, ahol jogosan elvárja a legtöbb cég a diplomát. Nem látom sok értelmét elkerülni az egyetemet, ha valóban ebben akarsz dolgozni.
2023. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán ne higgy #1-nek, ez a legnagyobb hülyeség amit valaki írhat... Ahova szinte lehetetlen diploma nélkül bekerülni azok a matekosabb területek, pl data science. Nekem van diplomám, szóval nem azért írom ezt. De egyébként utána is tudsz olvasni külföldi fórumokon, ha nekem nem hinnéd el. Egyszerűen gyakori olyan csak, hogy még szerintük egy frontend fejlesztőnek is diploma kell:D


Na de miért nem elvárás náluk a diploma? Hát kezdjük azzal, hogy ez egy iszonyatosan gyorsan fejlődő terület ahol 50%+ a kiégés aránya, szóval nehéz olyan egyetemet találni, aki lépést tud tartani a képzéseivel és sokkal inkább az számít, hogy milyen tapasztalatod vagy friss tudást adó papírod van (sajnos magyar képzéseket nem ismerek, de a szakmában több híresebb képzés is van). Meg mivel ez egy folyamatos tanulást igénylő terület, így a szenvedély sokkal fontosabb, ezt a cégek is tudják. Viszont ugye ez nem azt jelenti, hogy akik ebben a szakmában dolgoznak azok ne tudnának elvégezni egy egyetemet, sőt, egyáltalán nem esne nehezükre. Akinek itt nincs diplomája, az általában ott hagyta az egyetemet, mert ért a szakmájához és sz*rrá kereste magát, szóval minek tanuljon?:D legalábbis red teaminges diploma nélküli kollégáimra ezek voltak a jellemzők.

Természetesen ez a terület iszonyatosan nagy és szerteágazó, pl ha kriptográfia feltörése érdekel, akkor phd sem ártana:D de ott vannak az adversary ML-ek, amik szintén magas matematikai ismereteket igényelnek. Szóval ide is igaz, hogy főként a matekosabb területekhez kellene egyetem, de itt nem olyan elvárás ez, mint pl data sciencenél, ahol néha még msc nélkül is kizárt munkát kapni.


Itt amúgy sokan kezdenek it supportként és apránként képzik magukat, csinálgatnak papírokat és később váltanak. Mármint ezekből lesz a céges cyber sec-es guy, akik pl előadásokat tartanak, hogy Józsi pls ne kattints olyan linkre, amit az ugandai király küld. Persze csinál sok más érdekes dolgot is, de ők inkább egy cégnél vannak arra szeretnék célozni, viszont ettől függetlenül ez remek elindulásnak de végcélnak ia akár.

2023. márc. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Egyetértek #2-vel. Ebben a szakmában abszolút nem a diploma a mérvadó. Egy informatikus diploma egyáltalán nem jelenti azt, hogy valaki tanult securitys dolgokat. Itt meg ahogy látom, elég jól összeszedték a különböző biztonsági területeket. A tryhackme, meg HTB is tök jó, de akkor, ha etikus hackernek készül valaki és azért előtte nem árt, ha van sok hálózatos, Linuxos, Windowsos és persze PHP, Python ismerete is az embernek.

Szóval szerintem jó kezdés lehet, ha valaki secus lenne, de még csak mostanában kezdte, vagy kezdené.

2023. márc. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!