Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusos program került a...

Vírusos program került a gépre, újra telepítés után újra biztonságos?

Figyelt kérdés

A gyerekem valamit letöltött és utána illetéktelenek be tudtak lépni az email és egyéb fiókokba.

A gépben 2 meghajtó van, az egyiken csak adatok voltak tárolva. A kérdés, hogy ha a meghajtót, amin volt a Windows teljesen formáztam, akkor utána a gép biztonságos, vagy a másik meghajtó is vírusos lehet?



2023. márc. 18. 03:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztonságos lett a géped. Amúgy telepítéskor érdemes lehúzni a másik meghajtót.
2023. márc. 18. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A másik is az lehet, ha oda is történt írás azóta! Érdemes többfajta vírusírtóval átvizsgálni, MAJD utána újratelepítést csinálni. Mivel nem ismered a vírus fajtáját, ezért feltételeznünk kell, hogy beépülő, ami akár letöltött játékkal,vagy megnyitott email-el fertőzött, illetve vírustámadáskor alapvető, hogy minden meghajtót vírusosnak kezelünk!

Amúgy ha email fiókba léptek be, meg egyéb fiókokba, ott a fiad nem letöltött valamit, hanem kiadta az adatokat, tehát nem is biztos, hogy vírus, hanem egyszerűen kérdésre megadott adatokat! Mert az csak a filmekben van, hogy csak úgy feltörnek jelszavakat, a való életben mindig hozzáférés kell hozzájuk!

2023. márc. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 NTBS ***** válasza:
Igen.
2023. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A jelszavakat azért megváltoztattad ugye?
2023. márc. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2 a MS Defenderrel kezdtem, aztán az Avastot is ráküldtem, majd az Eset vírusírtót is. Egyik se talált semmit.


És biztos, hogy letöltött valamit. Jól van nevelve, ha rossz vizekre evez és érzi, hogy valami nem okés, akkor tudja vállalni a felelősséget és szól. A program nevét már nem tudom, de a Bandicut programnak akarta a teljes verzióját letölteni valami procrackerz weboldalról. És volt egy zip mappa, Bandicut full crack vagy hasonló néven és ebben 2 fájl egy egy txt, meg valami telepítő. Miután a telepítőt elindította, nem történt semmi, csak futott a háttérben. Azonnal lelőttem és töröltem. Erre pár órával később jöttek a levelek, hogy email cím megváltoztatva, meg ilyenek. Pedig 2 faktoros hitelesítés is aktiválva van és nem az sms féle, mert tudom, hogy az kijátszható.


És #4 igen, amibe nem léptek be, még ott is változtattam jelszót, biztos ami biztos.


A vírusokba, hogy mit csinálnak pontosan és hogyan működnek, abba annyira nem vagyok benne. Emiatt érdeklődöm, hogy így a másik meghajtó nem vírusos-e. Hogy ez a vírusos szoftver most csak adatokat lopott, vagy települt is valahová, vagy a Windowsal csinált valamit vagy bármi.

2023. márc. 18. 14:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez pedig nem így működik! ilyen szintű hozzáféréshez nem elég egy vírus, itt konkrétan adatok szivárogtak ki!
2023. márc. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jelszót úgy vátoztatnék, hohy gyorsan újrahúznám, és utána...
2023. márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 csak azt nem értem, ha adatok szivárognak ki, akkor a 2 faktoros hitelesítés ellenére hogyan tudtak belépni az email fiókomba? Ha tudják is a jelszót, semmire nem mennek vele, ha nincs meg a kód utána.


#7 ahogy előbb írtam, jelszót már változtattam. Van másik eszközöm is, azt használom jelenleg is. A gép van jelenleg úgy, hogy a fő meghajtó formázva és nincs rajta most a Windows.

2023. márc. 18. 16:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, már gyalulva..., akkor OK.
2023. márc. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!