Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » El lehet követni olyan hibákat...

El lehet követni olyan hibákat a Tor beállításainál/használatánál, amivel mégsem marad titokban, amit titkolni akar az ember?

Figyelt kérdés

Még mielőtt jönnek a beszólások, nem, nem áll szándékomban semmi ilyesmi, és ha akarnám, akkor is hülye lennék egy ilyen oldalon, a saját e-mail címemmel megkérdezni.

Igazából novellát írok és eszembe jutott, hogy így buktatnám le az egyik szereplőt, de nem értek hozzá és nem akarok hülyeséget írni.

A lényeg az, hogy lehetséges valamit úgy elrontani a használat, a beállítások során, hogy mégis rád akadjanak, hiába használtad a Tort? Ha igen, akkor írnátok pár példát, lehetőleg közérthetően?

Köszönöm szépen előre is :)



2023. ápr. 10. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármilyen személyes infót kiadsz magadról, azzal már meg lehet bukni. Hiába "biztonságos" a rendszer és valamilyen technikai nehezítéssel megpróbálja elfedni a kiléted, a hülyeség ellen nem véd. Pl. valaki drogot rendel a saját nevére és lakcímére - amit ugyan privátban adott meg -, viszont az oldalt valamilyen hatóság üzemelteti csaliként, így az üzenetekre és egyéb adatbázisokra is rálát.
2023. ápr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Először is köszi a választ! :) Igen, ezzel én is találkoztam, amikor utána olvastam, azt hiszem a SilkRoad alapítója is így bukott, hogy a saját e-mail címét adta meg valahol. De most ennél valami "műszakisabb" hibázásra gondoltam - feltéve ha lehetséges ilyen persze
2023. ápr. 10. 18:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el itt a #11-es hozzászólásom: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__..
2023. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 DK-s ***** válasza:
100%

Én igyekszem maximálisan biztosítani az anonimitásomat, ezért én arra jutottam, hogy TOR használatával KIZÁRÓLAG az onion hálózaton belül lehetsz biztonságban.


Ha "kidugod a fejed" a felszíni netre, levadászhatóvá válsz.


De követhetsz el akkora baklövést is, hogy letöltesz a TOR-hoz egy fordító bővítményt (firefox-bővítményt), ami sajnos nem csak olyan jó mint a Google fordító, hanem konkrétan azt használja. XD

2023. ápr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami hibákat el lehet követni azt az emberek túlnyomó többsége el is követi ilyen esetben. A leg banálisabbakat is. :)
2023. ápr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
hát van pár olyan hiba, pl olyan szolgáltatást használsz ami azzonosíthat vagy ha nem kérsz rendszeresen uj identity-t
2023. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Igen, lehet. Pl. a gyermeki szexualitást tárgyaló oldalon a hatóság elhelyez valami honeypot linket, ami pl. valami preparált pdf-re mutat vagy más egyébre, ami nem a böngésződben nyílik meg, és a nyílt netre hivatkozik, és te rákattintasz, akkor máris kiszivárgott az IP címed. Hajnalban süninvázió lesz.
2023. jún. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 DK-s ***** válasza:

#7-nek:


Az Onion hálózaton nincsenek aktív linkek, csak szöveges leírások. Másol-beilleszt.


Egyébként pedig erre a mutatványra amit leírtál, már az "alap" böngésző is letiltja az oldal megnyitását. És ha a TOR javasol valamit, azt ajánlatos komolyan venni. Felülbírálhatod, de nem tanácsos.

2023. jún. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!