Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez a weboldal valóban az FBI...

Ez a weboldal valóban az FBI oldala?

Figyelt kérdés

[link]


Bejelentettem egy szélhámost, aki Fb-on keresett meg. Halálosan szerelmes lett belém, pedig csak a kutyám képe van kint és találkozni akart. Irakban békefenntartó amerikai katona, özvegy, cuki kislánya van és megnyerő fotója. Nagyon érdekelte, hogy házas vagyok-e, mit dolgozok. Viberre akart menni, de oda nem mentem. Inkább google-ztam egy kicsit. A köv.lépés, hogy pénzt kérne.

Erről szólt egy írás az amerikai magyar nagykövetség oldalán, romantikus csalások címmel. Katona, amerikai, özvegy, gyerek stb.

Volt ott egy link az FBI-hoz, ahol bejelentést lehet tenni. Rögtön be is jelentettem. Az egyik fülön banki tranzakció vagy bankszámlaadatokat lehetett beírni. Azt átugrottam, mert én nem utaltam senkinek. De nevem, telefonszámom, városomat pontos cím nélkül, e-mail címem megadtam. Reggel meg azzal keltem, hogy mi van, ha ez is átverés és valami adathalász oldal és most már egy csomó személyes adatomat kiadtam?


[link]



#weboldal #csalás #FBI #amerikai katona #romantikus átverések
2023. ápr. 11. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

A .gov (goverment - kormányzat) olyan domain, amit nem használhat csak úgy bárki. Itt az FBI saját oldalán egy hivatkozás az IC3-ra:

[link]

Ez meg a Wiki-je, benne link az oldalhoz:

[link]


Nem átverés. De annak sem lesz eredménye, hogy itt bárkit bejelentettél. Ha egyet is lebuktatnának, három másik lép a helyébe.

2023. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen.

Hát gondoltam. De már az is valami, hogy volt fent erről egy cikk a neten. Még egy darabig húzom az agyát, addig se mást hülyít. Kíváncsi vagyok, mikor kerül már végre bajba és kér már végre pénzt? 😄 Lehet, hogy kérek én tőle, végülis amerikai, dadára van pénze, akkor nekem is adhatna.

2023. ápr. 11. 11:07
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Azzal még nincs baj, ha csak húzod az agyát, de csak óvatosan, ne adj ki neki semmilyen infót. A bejelentések sajnos nem sokat érnek, mert úgy sem tudják ezeket lenyomozni.
2023. ápr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! 🙂
2023. ápr. 11. 12:13
 5/14 A kérdező kommentje:
Írtam neki, nem veszélyes-e neki ott Irakban, mert aggódom érte. 🤣
2023. ápr. 11. 14:56
 6/14 A kérdező kommentje:
Oh, már válaszolt is. Azt írja, nehéz ott az élet a táborban. 😁
2023. ápr. 11. 14:58
 7/14 A kérdező kommentje:
Írtam, nehéz lehet, gondolom lőnek meg bombáznak. Most meg megint Viberezni akar. Kedvesemnek szólít én meg drágámnak. Írtam neki, nem tudok angolul és nincs Viberem, nem értek az informatikához. 🙃
2023. ápr. 11. 15:02
 8/14 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem, miért pont én tetszem neki. Nem tértem ki rá, hogy a kutyám képén kívül mást nem nagyon láthatott rólam.

A gyerekemet nemrég posztoltam. Gyorsan átállítottam nyilvánosról mindent csak az ismerősöknek láthatóra. Ezzel csak az a baj, hogy állatmentésre szoktam használni és ahhoz a nyilvánosra van szükségem. Megpróbálom majd csak az állatmentőseket nyilvánosra, de azt hiszem, mindent átállít akkor.


Azt írja, szeret, mert jóbarátja vagyok. 🤣

2023. ápr. 11. 15:09
 10/14 A kérdező kommentje:

Aggódni kezdett, mert épp a 8-as videóján röhögtem.


Kérdezte, jóbarátom, itt vagy még?


Válaszom:


Igen. Fontos nekem ez a barátság. De úgyse találkozhatunk soha. Csak szívfájdalom lenne belőle. Én már törtem össze férfi szívét, hasonlított rád, de az enyémet is törte össze férfi. Sose láthatlak, miért folytassuk ezt?

2023. ápr. 11. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!