Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez a weboldal valóban az FBI...

Ez a weboldal valóban az FBI oldala?

Figyelt kérdés

[link]


Bejelentettem egy szélhámost, aki Fb-on keresett meg. Halálosan szerelmes lett belém, pedig csak a kutyám képe van kint és találkozni akart. Irakban békefenntartó amerikai katona, özvegy, cuki kislánya van és megnyerő fotója. Nagyon érdekelte, hogy házas vagyok-e, mit dolgozok. Viberre akart menni, de oda nem mentem. Inkább google-ztam egy kicsit. A köv.lépés, hogy pénzt kérne.

Erről szólt egy írás az amerikai magyar nagykövetség oldalán, romantikus csalások címmel. Katona, amerikai, özvegy, gyerek stb.

Volt ott egy link az FBI-hoz, ahol bejelentést lehet tenni. Rögtön be is jelentettem. Az egyik fülön banki tranzakció vagy bankszámlaadatokat lehetett beírni. Azt átugrottam, mert én nem utaltam senkinek. De nevem, telefonszámom, városomat pontos cím nélkül, e-mail címem megadtam. Reggel meg azzal keltem, hogy mi van, ha ez is átverés és valami adathalász oldal és most már egy csomó személyes adatomat kiadtam?


[link]



#weboldal #csalás #FBI #amerikai katona #romantikus átverések
2023. ápr. 11. 10:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Ezt írta, meg a mobilszámomat akarja. Milyen számot adjak neki?



Ha két szívnek együtt kell lennie, nem számít, mennyi ideig tart, milyen messzire mennek, milyen keménynek tűnik, a sors összehozza őket, hogy örökre megosszák a barátságot. Ha barátságról, távolságról, életkorról és kultúráról van szó, nem számít, a bizalomnak kell számítania.

2023. ápr. 11. 15:25
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen, bizalom nélkül nem lehet boldognak lenni. Nagyon magányos lehetsz ott Irakban.
2023. ápr. 11. 15:36
 13/14 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem volt-e már szerelmes. Erre elakadt a szava, most nem ír.


Lehet, hogy volt. 🥰

2023. ápr. 11. 15:56
 14/14 anonim ***** válasza:
Én megadtam volna neki egy emelt díjas számot :D Lehet készíteni is olyan emelt díjas telefonszámokat, amit ha felhívnak, akkor neked pénzed lesz belőle: [link]
2023. ápr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!