Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Linux rendszer mennyire...

A Linux rendszer mennyire biztonságos egy Windows-hoz képest? A Xubuntu.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 16. 16:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
43%
Ha pedig az a kérdés, hogy mióta használom, másodlagos rendszerként kb. egyetemista korom óta, azaz nagyjából 20 éve. Elsődleges rendszerként meg lassan már 10 éve. Azért a kezdeti időszakban tényleg voltak irritáló hiányosságai az asztali rendszerként használt Linuxnak, de jó ideje ez az álíltás már nem állja meg a helyét. 10 éve volt az, amikor azt mondtam, hogy nekem ennyi elég volt a Microsoft birodalmából, addigra már bőven elérte a Linux azt a szintet, ami már asztali, mindennapi rendszerként is jól használható, és sok olyan zavaró dologtól mentes, ami Windowsnál szinte mindennapos.
2023. ápr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
28%

Mi irritáló van a windowsban ami a linuxban nincs ?


Nem kotozkodeskent kérdezem de én maximum a PowerShell hosszú és logikátlan parancsait.

2023. ápr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
87%
#22 - nekem az event log. Csak feleslegesen foglalja a helyet és az erőforrásokat, 90%-ban semmi érdemi információt nem ad arról, hogy éppen mi a fene baja van. Linuxon ez az arány fordított.
2023. ápr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim válasza:
37%

Kedves "sosem használtam Linuxot, meg más sem, akit ismerek"

agyhalott GyK látogatók!

Mert a mobilotokon, TV-teken, olvasótokon, MacBookon, bank és egyéb automatákon mi a túrót használtok?

Mind Linux, de legalábbis Unix alapú rendszer.

Sok embernek már nincs asztali porszívója, hogy mennyire sebezhető a Linux, amennyire a Droid, mert az is az.

Szép jó reggelt!

2023. ápr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
25%
A macbookon Linux ? Mesélj még, hozom a popcornt
2023. ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
92%

#24


"Sok embernek már nincs asztali porszívója"


Nekem sose nem is volt, nekem ilyen kerekeken gurulós van. De legalább nagy a porzsákja :)

2023. ápr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 Thunderfairy ***** válasza:
87%

Sokkal biztonságosabb a linux. Láttan egyszer a Linux Mind nevű videót neten, nem a Linuxd Mint disztro neve van most elirva. Tesztelte a videós srác a hirhedt Wanna Cry vírust. Windows: 3 alkalommal is figyelmeztetet a rendszer hogy biztosan futattod e az ismeretlen fájl-t. Természetesen igen hisz ez volt a kisérlet lényege. Szépen végigfertőzte a használt vírtuális gépet a vírus. Linux: kiprobálták mi lesz ha linux-on is lefutatják a vírus mindenféle vírusvédelem nélkűl. Nos, az eredmény az lett hogy el se tudot indulni linux alatt. Tehát sokkal nagyobb biztonságba vagy linux-on.


Felhasználás szerint mindenre használom a Linux-ot. Pont mintha windows lenne a gépemen. A játékok meg lutris által ugyanugy futnak linux alatt is. Nemrég gondolkoztam a windows visszarakásán. Oké, mondom. Visszaváltok ha nem tudok legalább 10 dolgot mondani azért hogy miért ne váltsak vissza. Ha megvan a 10 dolog akkor marad a Linux. Nap végére 16 dolgot tudtam mondani hogy miért inkább linux.

2023. ápr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom azért vett mindent egy kalap alá, mert a macOS is képes Unix parancssorokat futtatni. Ettől függetlenül semmi köze a Linuxnak meg a macOS-nek egymáshoz.

Mint ahogy az IOS és az Androidnak sem.

2023. ápr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
84%

28: azt értem, mert bash van rá, és nagyon sok program ugyanaz De van windowsra is, akkor az is linux.

De a linux alá van powershell, akkor tulajdonképpen a linux az windows, nem ?


A macOS BSD alapokon nyugszik de már nagyon messze van tőle. A linux az maga a kernel, nem az egész operációs rendszer, az hogy a macOS-on több ugyanolyan program fut attól az még nem az.

2023. ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
84%

Én csak próbáltam rájönni a #24 elméletére, miért gondolja/állítja hogy kb. minden létező eszköz egy átlag háztartásban Linux alapokon nyugszik.

Nyilván aki ilyet állít az már egyfajta fanatizmus kategória.

Nekem pl. egyetlen egy eszközöm van amin Linux fut és nem PC, az a térfigyelő kamerák rögzítője. Az is gondolom csak azért kapott Linuxot mert az "ingyen" van, és csak a szoftver fejlesztésére kellett pénzt költeni.

2023. ápr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!