Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Linux rendszer mennyire...

A Linux rendszer mennyire biztonságos egy Windows-hoz képest? A Xubuntu.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 16. 16:23
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
29%

50: írásod annyira meglepett hogy qemu alatt elindítsak egy windowst, szerencsére feltettem hátha kellhet, most itt az ideje :)


Ugy, hogy windowst ritkán használok:


start menu - beirtam hogy store, feljött az ms store rákattintottam.

bejött egy szatyor, majd egy keretes ablak, és felül egy nagyító. oda beírtam hogy vlc

Első találat, nekem nem vírus volt, hanem a vlc.. Utána kiegészítő programokat ajánl.

Rákattintottam hogy install és fenn volt..


Tényleg nem tudom hogy milyen vírus, és hogyan leled meg, mert keresve se találtam.

2023. ápr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
78%
Van egyébként áruház a Windowsban is (2012 óta), és azt sem igaz, hogy csak havonta jönnek frissítések a Windowshoz, mert hetente többször is jönnek.
2023. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
76%

52: 51 voltam, pont most nézem mert én nem windowsozok, teljesen korrekt az áruház, minden fenn van ami kell, fizetős nem fizetős, lehet válogatni, de a legjobb ami tetszik hogy külön lehet az utólagosan a store-ből válaszott dolgokat frissíteni és külön a rendszert, ami a linux esetén csak úgy megy hogy egyenként kattingatok mi kell mi nem.


Első blikkre nem tűnik rossznak..

2023. ápr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
70%

#50

tört windows


Mi az hogy tört windows?

A windowst fel lehet törni?


Felesleges hülyeségeket írni, a win-t bárhonnan letöltheted ott az ellenőrző kód és leellenőrizheted mennyire egyezik a hivatalossal.

Az aktiválás se az ördögtől származik.

Az aki egy mod wint tölt le (amibe belepakolnak egy rahedli szoft-t meg szarságot), az meg is érdemli a sorsát.

Egyébként meg akár a hivatalos oldalról is letöltheted.

2023. ápr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
100%

#53


"ami tetszik hogy külön lehet az utólagosan a store-ből válaszott dolgokat frissíteni és külön a rendszert, ami a linux esetén csak úgy megy hogy egyenként kattingatok mi kell mi nem."


Mondjuk ez sem feltétlenül igaz, ha flatpak vagy snap szoftvereket használsz, akkor azok frissülnek a rendszertől függetlenül is.

Ha pedig eleve olyan rendszert használsz, ami erre van kihegyezve (Fedora Silverblue, OpenSuse MicroOS), akkor tulajdonképpen nem is tudod az alaprendszert együtt frissíteni a programokkal.

2023. ápr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
76%
55: na ez eszembe se jutott, igaz nem sok snap dolgot használok mert lassabb, ráadásul opensuset es hasonló dolgokat soha nem próbáltam.
2023. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
100%

51

Köszönöm a szarkazmust. De mondtam, hogy google első találata, akkor nyilván nem a store-ról beszélek :D És mára már biztos törölte a goodle a reklámjaiból, mert amúgy nagy vizet kavart, Indiában konkrétan kitiltották a vlc-t...

A store-t meg tudtommal alig használják, ennek egy oka lehet pl. hogy sok opensource, ingyenes software-t próbáltak pénzért árulni ott. Ez ellen próbál tenni a Microsoft, szóval lehet belőle még jó dolog

2023. ápr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
100%

#22 "Mi irritáló van a windowsban ami a linuxban nincs ?"

Mondjuk az erőforrászabáló mivolta.

Vagy az, hogy egy frissítés képes szétbarmolni az addig jól működő rendszert.

Vagy az, hogy jobban akarja tudni, hogy mit akar a felhasználó, mint ő maga.

Vagy az, hogy még mindig a registry nevű mételyt használja mindennek a nyilvántartására. Értem én, hogy '95-ben ez egy gyors, és hatékony ötletnek tűnt, bináris fájlokat tényleg gyorsabb feldolgozni, mint szöveges konfigurációs állományokat, de ez már vagy két évtizede sem jelentett érezhető teljesítménycsökkenést. Viszont egy bináris katyvaszt nehezebb rendbetenni probléma esetén.

Vagy ott van még a legendás "stabilitása" a Windowsnak.

2023. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
76%

Eskudj, a Google kereső által feldobott random weboldal definiálja neked a Windows biztonságát ? Ha mondjuk felhozza a sudo rm -rf / ot a Google akkor a Linux lesz a rosszabb ?


Ez így nettó marhaság. Ha hirdetést tesz fel a gépre megy a hirdetés, tehát jól működik.

2023. ápr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
100%

#35 "de otthoni használók kb 0,01% tehát 10E-ből jó ha egy használja."

Érdekes feltételezés. Én magam ismerek a városban (megyei jogú város 60 ezres lakossággal) 15 olyan embert, akiről biztosan tudom, hogy Linuxot használ. Elméleted szerint akkor ha tök véletlenül pont minden Linux-használó az én ismerősöm, még így is legalább 150 ezer embernek kéne itt élnie. (És azért ne feltételezzük azt, hogy csak az én ismerősi körömben használnak Linuxot.) Most vagy nagyon jól elrejtőzött soktízezer ember, vagy egyszerűen az állításod hülyeség.

2023. ápr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!