Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A számítógépemen van vírusirtó...

A számítógépemen van vírusirtó feltelepítve, mégis sűrűn kiírja a gép hogy a rendszer fertőzött. Vírusok észlelve. Skennelje és tisztítsa meg a rendszert 7:46 ironlever.top közvetítésével. Ezt hogyan kell elvégezni?

Figyelt kérdés
Eddig jól működött a gépem soha ilyeneket nem írt ki. Vannak akik azt mondják nem kell ezzel foglalkozni ezt csak kamuból küldik, hogy drága pénzért vásároljak új vírusirtót a gépemre. Mit javasoltok?
2023. máj. 1. 08:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Mi értelme van a vírusirtónak ha a figyelmeztetéseit figyelmen kívül hagyod?
2023. máj. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem én a jogos felvetést, de nem tudom hogy milyen lépésekkel mit hogyan kell csinálnom?
2023. máj. 1. 09:15
 3/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
50%

[link]


Futtasd ezt végig.

Melyik program írja ki hogy vírus van a gépen? Van amikor maga a vírus írja ki, hogy vírus van a gépen.

2023. máj. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha jól gondolom random weboldal, vagy telepített böngésző addon, esetleg "követett" spamoldal írja ki ezeket. Amint odakattintasz igaza lesz amúgy: TÉNYLEG tele lesz vírussal és kémprogrammal a géped.

Nos elős lépésként törölj minden

böngésző addont (kiegészítőt), legalábbis amiről nem vagy 101%-ban biztos, hogy nem okozhat ilyet,

böngésző értesítést (Web Push értesítés), de legalábbis a számodra kicsit is ismeretleneket,

"tört" programot, ugyanis a törések akármennyire is biztonságosnak hirdetik magukat, gyakran vannak tele kémprogramokkal, backdoor-okkal.

És ne higgy el mindent, amit egy böngésző kiír.

2023. máj. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Azt nem írtad meg hogy milyen gépről van szó? Asztali számítógép? Laptop? Okostelefon? Nagyon nem mindegy melyiken mit csinálsz. Sokszor jönnek az én asztali számítógépemre is értesítések "rendszer fertőzőt vagy vírusok észlelése" Szerintem nem kell ezzel semmit tenned, ha van feltelepítve vírusirtó, mert ezek az üzenetek többnyire, csak kamu, azért hogy egy nagyon drága vírusirtóra cseréld le a meglévőt. A mai világ a reklámokból él, és az elrettentéssel, azért hogy az Ő áruját vegyék meg.
2023. máj. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Asztali számítógépről van szó. Két éves a gépem eddig hiba nélkül működött működik jelenleg is, azzal a kivétellel amit feltettem, hogy miket ír ki a gépem ez kb két hete van, szinte óránként. Arra gondolok, mivel adtam fel eladási hirdetést, és az egyik érdeklődő üzenetére rá kattintottam, nos azóta van folyamatosan ez a kiírások sokasága. Én jó formán a napi híradásokat szokom olvasgatni és néha néha a Facebookra is belépek. De Pl egyáltalán soha meg nem látogattam a szex oldalakat, mert állítólag onnét lehet sok sok vírust kapni.De soha oda nem léptem be, nem érdekelnek azok az oldalak engemet, már öreg vagyok ahhoz.
2023. máj. 1. 10:54
 7/13 A kérdező kommentje:
A 3-as válaszát végig csináltam. A küldött linket lefuttattam a gépemen, hát elég lassan ment a végig futtatása. Ezt követően mintegy három órán keresztül jó volt a gépem, azt követően ismét jelzi a vírusok észleléseit,és a rendszer fertőzött. Mit tudok tenni még?
2023. máj. 1. 16:17
 8/13 anonim ***** válasza:
Mutass már róla egy képernyőképet
2023. máj. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tarkumi ***** válasza:

Szerintem engedélyezted a böngészőben egy vagy több weboldalnak hogy értesítéseket küldjön, ezért kapod ezeket az üzeneteket.

Ha Chrome-ot használsz, akkor a beállítások alatt keress rá arra hogy "értesítések", majd ott az engedélyezett webhelyek alatt töröld ki ami gyanús.

2023. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Melyik antivirus?
2023. máj. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!