Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire biztonságos,hogy az...

Mennyire biztonságos,hogy az AI megjelenesevel mar hang alapu szolgaltatasok is igenybe vehetoek?

Figyelt kérdés

Gyerek betelefonal az iskoalba az anyja hangjan pl.

Hogy lehet ezeket szabalyozni?



2023. máj. 22. 13:30
 1/6 Szirty ***** válasza:
100%

Engem se annyira aggaszt az hogy az AI mire lesz képes (elszabadul, ellenünk fordul stb).

Sokkal inkább aggaszt az amire az emberek használni fogják... :-/

2023. máj. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad a gyerek kezébe olyan eszközt adni amivel ezekhez hozzáfér. Otthon közös használatú eszközt felügyelet mellett használhat.
2023. máj. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgyis ki fog derülni.

Meg kell büntetni mint bármilyen más csalásért. Nincs változás az eljárásrendben.

2023. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A gyerekes pelda csak egy volt a sok kozul.
2023. máj. 22. 14:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk valóban durva. Egyértelműen a törvénnyel lehet majd szabályozni. Ugyanakkor, amikor hallottam arról, hogy "Hang másoló AI" Jézus atyaúristen kérdező, szó szerint kiakadtam, és publikussá tették.


De remélem, hogy ez ellen is lesz valami törvény. Ez semennyire se biztonságos.

2023. máj. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért nem ilyen egyszerű a történet. Jelenleg elég sok hanganyagra van szüksége a modellnek, hogy normális beszédet generáljon (neked van a szüleidről több óra hangfelvétel/videó?) és ez nem real time generálás, tehát ha keresztkérdésre nem készülsz, akkor elhasalsz. Ne érts félre, teljesen igazad van, csak gondolom te nem szakmabeli vagy és szerettem volna a limitációkra is felhívni a figyelmet, ami nyílván javulni fog, de még jelen vannak.


Egyébként meglepően egyszerű lenne ez ellen védekezni pl sulis szinten. Mondjuk ha nem fogadnak el telefont csak kézzel írt és aláírással rendelkező iratot + krétaban szülői accountról kérvényt. Ezek is kijátszhatóak, de így kb maradna a régi rendszer a régi kisebb problémákkal. De máshol is megoldható ez, mindenkinek van okos telefonja, egyszerűen nem fogadnának el online hitelesítés nélkül hívást a cégek és a probléma nagy része megoldva.


Ez inkább abban jelenthet problémát később, hogy az ilyen hangfelvételek nem fognak már bizonyítéknak számítani, mert előbb-utóbb már szoftverek se lesznek képesek különbséget tenni generált és nem generált között. Ez elég messze van, mert hiába generálnak pontos hangot, maga a hangfelvétel egy gépnek könnyen felismerhető, hogy nem valódi, de egyszer ez nagy probléma lesz.



Tudom az emberek szeretnek bulváros rossz hírekről olvasni, de egyáltalán nem akkora gond ez, mint aminek hangzik. Egy pár mondat alapján tanuló és 100%-ban jól működő hangmásoló AI már baj lenne, de az sem azért, mert nincs módszer védekezni ellene, szimplán csak nem lenne akarat és megfelelő szakember állami szinten ezeket levédekezni (nem csak itthon).

2023. máj. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!