Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Baj, ha csak kivettem a...

Baj, ha csak kivettem a kártyát ATM-ből sikertelen pénzfelvét után?

Figyelt kérdés
OTP automatából nem sikerült pénzt kivennem, hibát dobott az automata. Kiirta, hogy vegyem ki a kártyát. Kihúztam, viszont nem figyeltem, hogy mást ir-e ki, esetleg vannak-e opciók a tranzakció törlésére. Szóval csak kivettem és elsétáltam. Kellett volna még valamit nyomnom?

2023. jún. 4. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon nagy baj...
2023. jún. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok pénzt akartál kivenni?

Lehet csalók eltömték a pénznyílást, így utánad odamentek és felvették a pénzt..

2023. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
100k alatt. Viszont utánam próbálkozott valaki más is, technikai hibát irt ki az ATM. De akkor elvileg ha a kártyát kiszedtem, a beütött összeg és a tranzakció törlődik, ugye?
2023. jún. 4. 18:27
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Ki fog derülni előbb-utóbb hogy hiányzik-e a számládról az a pénz.. 😃
2023. jún. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem fog hiányozni a pénz, ha észleli és kiírta a hibát akkor a tranzakciót törli. Akkor van baj ha nem észleli a hibát, nem ír ki hibaüzenetet, hanem csak simán nem ad ki pénzt, akkor kell gyanakodni és ellenőrizni, hogy zárolt-e az összeg a számlán. Ha igen, azt a számot kell felhívni ami az ATM-en van (nem a saját bankod), ott helyben és azonnal, nem szabad elmenni!
2023. jún. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
OTP app-ba kaptam értesitest, hogy "ATM készpénz felvét/zárolás" majd "ATM készpént felvét/zárolás SZTORNO". Gyanitom akkor minden rendben van. Utolsó válaszoló, köszönöm a hosszadalmas kifejtést.
2023. jún. 4. 19:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha már azt íra, hogy vedd ki a kártyát, akkor a tranzakció törlődött. Új tranzakcióhoz pedig szükséges a kártya megléte, szóval ez nem olyan, mint egy Windows jelszó, hogy belépsz, aztán az utánad levő akármit csinálhat, ha nem jelentkezel ki.
2023. jún. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7

Sikeres pénzfelvétel esetén is először a kártyát adja ki és utána a pénzt..

Tehát a kártyakiadás nem egyenlő a tranzakció törléssel.

2023. jún. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: Nem is ezt mondtam.

A jelen esetben jelenti azt, miután a tranzakció meghiúsult.

2023. jún. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!