Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az eMAG miért érez szokatlanul...

Az eMAG miért érez szokatlanul nagy forgalmat a fiókomban?

Figyelt kérdés

Ezt miért írja az eMAG?


Ez már a második eset de akkor telon engedélyt adtam neki, most pedig PC-n egyből automatikusan be pipálta és be engedett de már telon is be enged, itt is változtattam Novemberben jelszót és 2fa is be lett kapcsolva.


Kép: [link]



máj. 19. 19:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%

Mi köze ennek az emag-hoz?

Legfeljebb annyi hogy annak a nevében próbálják kicsalni a személyes adataidat.

máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Hogy lehet megoldani ne legyen ilyen több?

Pedig 2FA is be van kapcsolva.

Szerinted beléptek így is?

máj. 19. 22:49
 3/24 A kérdező kommentje:
Mit kellene csinálnom?
máj. 19. 23:19
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg őket bazdmeg, mi honnan tudjuk, hogy mit lát pontosan a rendszer.
máj. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
53%
En is szokatlan nagy forgalmat erzek a bugyimban. 😐
máj. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Be tudsz lépni a fiókodba szét tudsz nézni történt e olyan amit nem te kezdeményeztél. Lehet nem is az eMag küldte hanem adathalász próbálkozás, azért megnézném mire kattintok rá. Sok ember ilyenkor fertőzi meg saját eszközeit vírussal. Az ilyen pénzes fizetős fiókok Amazon Ebay, eMag, Booking.com, Paypal, stb adathalászok kedvenc fiókjai.

Igen lehetséges 2fa bekapcsolása mellett is adathalász belépés a fiókba. Ez esetben viszont előtte vírus került a gépedre. A vírus a fiók bejelentkezési sütidet lopja el és klónozza. Nem mondom hogy ez történt veled csak a kérdésedre válaszoltam hogy igen lehetséges. Lépj be a fiókba és ha nem tapasztalsz semmi szokatlan dolgot akkor adathalász kísérlet lehet. Vírus scanner futtatása esetleg nem ártana az eszközeiden a biztonság kedvéért.

máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Saját ezközeimmel vagyok be lépve csak.


Windows Firefox aktiválás,

Android eMAG mobil app utolsó bejelentkezés 2024.04.23

Kijelentkezés


Az óta van mióta telefonra felraktam az alkalmazást de csak kétszerfordult elő.

máj. 20. 11:09
 8/24 A kérdező kommentje:
Akkor nincsen félni valóm?
máj. 20. 11:13
 9/24 anonim ***** válasza:
Dehogy nincs.
máj. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Azért cserélhetsz jelszót időnként amúgy sem árt. Ugye nincs Bankkártyád csatolva az eMAG fiókba, vagy ha van is max webkártya minimális összeggel?


Vírus ellenőrzést végezd el!

[link]


Az ilyen szolgáltatók webshopok stb nevében sokszor küldött kamu értesítések nagyon veszélyesek. Nem tudhatod mi lapul a háttérben egy rossz klikkeléssel mire adsz engedélyt.

máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!