Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért erről a számról kaptam...

Miért erről a számról kaptam meg a kétfaktoros hitelesítési kódomat?

Figyelt kérdés
Pár napja sikeresen vírust töltöttem a gépemre és éjjel jött egy értesítés hogy kijelentkeztetett a google fiókomból. Mondom jólvan jelszót változtatok úgyse tud senki bejelentkezni a google fiókomba mert be van állítva a 2 lépcsős azonosítás. Ugyan ez történt a facebookommal is de ott is van 2fa(azért jelszót változtattam minden esetre). Utánna nézem az insámat arra ilyen Elon Musk-os kriptó scam-et raktak ki meg bekövettek 700 embert ott is gyorsan jelszót váltok beállítom a 2fa-t. Most be akarok lépni a facebook-omba 2fa-t kér, hát csak nem jön az sms, utánna rámegyek hogy küldjön mégegyet meg is jön is a 06209000685 számról. Ugyan arról amiről az insta-é is jött. Az volt a gyanús hogy az egyik üzenet angolul a másik pedig magyarul volt, de azt még rá tudom fogni hogy a telefonom angolul van(amiről az insta kódot kértem), a böngészőm a gépen pedig magyarul(a facebook-ét). Azért rákerestem a számra és azt írják hogy csalók a kihivott.hu-n de a kódok működtek. Most mit csináljak? Még mindig be tudnak jelentkezni a fiókjaimba? A vírus csak egy exe volt az asztalon ami kb 15-másodpercig futott adimin privilege nélkül. Hogy szerezték meg a jelszavaimat. A chrome-ban elmentetteket vették el? A vírus még a gépemen van? Mert jeleit nem látom, és az avast sem találja.

2023. júl. 25. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
mi lenne, ha egyszerre csak egy kérdést tennél fel?
2023. júl. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Visszanéztem milyen számokról szoktak küldeni visszaigazoló sms kódokat és a többsége ugyan ilyen formátumú hogy 06 20 900 0***. És ezekkel még soha sem volt problémám. De a kihivott.hu-n mindegyikre azt írják hogy csalók. Az csak hülyeség az az oldal?
2023. júl. 25. 14:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezeket a számokat csak bérlik a szolgáltatóktól robotüzenetek küldésére. Az, hogy januárban egy csalónál volt a cím, júniusban már a Facebook használta, még nem lesz tőle a szám veszélyes. Ezért nem releváns egy régi vélemény a számról, mert azóta más használhatja, legális célokra. Főleg ha szorosan összefügg, hogy akkor kapsz SMS-t amikor elindítod a belépési folyamatot, nem csak úgy a semmiből beléptetne valaki.

Az sem gyanús, hogy a Facebook és Instagram is ugyanarról a számról küld visszaigazolást, hiszen ugyanaz a tulajdonos.

2023. júl. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Thunderfairy ***** válasza:
58%
Az igazság az hogy a 2 faktoros hitelesités is feltörhető. Persze ott már tényleg értenie is kell hozzá. Nincs feltörhetetlen védelem. Visszont megneheziti a feltörést. A te ovatosságod teszi biztonságosa a rendszert. Minnél ovatosabb vagy, annál nagyobb a biztonság.
2023. júl. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!