Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki találkozott már ezzel...

Valaki találkozott már ezzel a csalással?

Figyelt kérdés

Bok, moje ime je Elena. i imam tumor na mozgu koji će me sigurno ubiti i želio bih donirati 870.000 eura jer sam zahvalan Bogu što me je uputio k vama. Zato sam odabrao divan dar za tebe u zamjenu za tvoje svakodnevne molitve za mene. a ako možete pomoći, kontaktirajte me na moju e-mail adresu: elenafranceova1.sl@gmail.com


Szia, a nevem Elena. És van egy agydaganatom, amely biztosan megöl engem, és szeretnék 870 000 eurót adományozni, mert hálás vagyok Istennek, hogy utalt hozzád. Tehát egy csodálatos ajándékot választottam neked, cserébe a napi imáidért. És ha tudsz segíteni, vegye fel a kapcsolatot velem az e-mail címemen: ElenaFranceova1.sl@gmail.com



2023. júl. 27. 14:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A mai napon már emlegettünk:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__..

ilyen adathalász leveleket.

2023. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz a kérdéssel kihozni az egészből? Ha felismered hogy az, akkor törlöd a levelet (meg sem kellene nyitni), és elfelejted, mert úgysem tudsz velük mit kezdeni. Van egy tucat csalási forma, de mindről felismerhető egyből, hogy mire megy ki. Felesleges az összes spamre rákérdezni, hogy miért kaptad és mit csinálj. Töröld egyből.
2023. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta kapok hasonló leveleket bizonyos e-mail címemre. Mittoménmilyen ország "elnökének a felesége", "gyerek nincs", "férj x éve meghalt, ő haldoklik, de a lóvét biztonságba kell helyezni, nemes célokra ajánlja fel és ajándékba is adja".

Adatok megszerzése a cél meg beugratás gondolom: ekkora összeg kézhezvételéhez "tranzakciós díj fizetése szükséges" vagy valami hasonló mese.

2023. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

2/


Ez nem levél volt hanem messenger üzenet

2023. júl. 27. 17:54
 5/19 A kérdező kommentje:

3/


Ja nekem volt már ilyen afrikai hercegnős verzióban 🙂

2023. júl. 27. 17:55
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A spam minden formában spam. Ismeretlen feladótól származó, idegen nyelvű üzenet ami nyilvánvalóan átverés vagy annak előkészítése - nincs mit gondolkodni rajta. Nincs olyan, hogy egy szerencsétlen nigériai herceg képtelen a vagyonát szétosztogatni, mert mindenki elhajtja abban a hitben, hogy átverés. Az átverés mindig átverés.
2023. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én nemrég egy gazdag egyedülálló török üzletember egyetlen elérhető rokona voltam. A megkereső egy banki alkalmazott, aki egy tized részét kérte az örökségemnek, amiért felkutatott. Mondtam neki, hogy ha már csaknem félmillió €-t nyomok a markába, legalább tegye személyesen tiszteletét. Nem tette... D
2023. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb ellentmondás ezekben, hogy ha te dollármilliókra vagy jogosult, akkor miért akasztja meg a folyamatot egy pár ezer dolláros kezelési költség. Fizesse ki aki ezt intézi, vonja le a jogosult összegből, a maradékot pedig utalja át. Ilyenkor indul be a mesemondás, míg kimosdatják magukat, hogy ez miért nem úgy van, és mindenképpen neked kell előbb fizetni.

(bár gondolom ez annyira evidens keresztkérdés, hogy van rá több forgatókönyv)

2023. júl. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

7/


Akkor lehet én is megírom messengeren,hogy személyesen venném át a 870000 Eurót 😀

2023. júl. 28. 23:00
 10/19 anonim ***** válasza:

Minek megírni bármit? Átverés. Nincs miről beszélgetni.


Minden kommunikációval csak esélyt adsz, hogy meggyőzzön, mégis átverjen és adatokhoz jusson rólad, amivel aztán visszaélhet.


A legtöbb átverés ma már nem arról szól, hogy a pénzed megszerezzék, hanem hogy az adataidat megszerezzék, amivel hozzáférhetnek a levelezésedhez, a banki adataidhoz, a közösségi oldalaidhoz - és aztán majd a pénzedhez is.

Mert a legtöbben ugyanazt az email címet használják mindenhol. Ha válaszolsz a levélre, már tudják, hogy él az email címed, érdemes vele próbálkozni különféle rendszereknél. Ha aláírod, már a neved is tudni fogják. Ha az aláírásodban benne a telefonszámod, már azt is tudni fogják. Ha megadsz bármilyen adatot, már azzal is közelebb vannak az adataidhoz. Ha mondasz egy postacímet, bankszámlaszámot, azzal még közelebb vannak, hogy hozzá tudjanak férni az adataidhoz.

Minél többet tudnak rólad, annál könnyebb olyan átverős oldalt csinálni, amivel könnyebben meg tudnak győzni. Aztán jön egy másik átverős levél, hogy megszűnik a Netflix előfizetésed, ha nem lépsz be, vagy erősítsd meg a csomagod érkezését, stb. És minél többet tudnak rólad, annál nagyobb az esélye, hogy sikerül átverni, mert sikerül olyan kamut elsütniük, aminek bedőlsz.


Szóval minek beszélgetni velük? Mit nyerhetsz vele, ha egyszer tudod, hogy átverés?

2023. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!