Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mivel tehetném biztonságossá...

Mivel tehetném biztonságossá az internetezést?

Figyelt kérdés
Nemrég feltörték a gmail fiókomat és ez felkeltette bennem az érdeklődésem az internetes biztonság felé, és sok olyan dolgot olvastam ami eléggé megijesztett Pl: az adataim kiszivárgása (jelszavak, bankkártya adatok stb.). Sajnos nem nagyon vagyok otthon a számítógépek világában ezért kérem a segítségeteket, hogy elkerülhessem a káros oldalakat, adatszivárgást, vírusokat stb. Próbáltam nézelődni a témában, de annyi lehetőség van, hogy inkább itt kérdezem meg mik a legjobb megoldások.
2023. aug. 2. 01:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is mi volt a fiókon amit láthattak vagy ami hozá volt csatolva?
2023. aug. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A nevem és a telefonszámom, azon kívül semmi. Illetve pár jelszó néhány jelentéktelen oldalra, de azokat azóta megváltoztattam és ahol lehetett bekapcsoltam a kétlépcsős azonosítást.
2023. aug. 2. 02:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem is a gmail fiókom feltörése a lényeg, hanem inkább az, hogy a jövőben ne fordulhasson elő, hogy ilyesmi történjen. A vpn nagyon érdekel, de 1, nem tudom melyik jó, 2, nem tudom hogy egyeltalán megéri e.
2023. aug. 2. 02:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
VPN az nem erre való, ha a jelszavakat megváltoztattad nem lesz gond illetve gmailra is mehet a kétlépcsős, úgy már nem férnek újra hozzá.
2023. aug. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ment is a kétlépcsős mindenre amire létezett és mindenhol 20 vagy több karakteres jelszót állítottam be. Nem a g-mail a lényeg hanem amiatt utánna néztem az interneten milyen pontenciális veszélyek lehetnek. Olyan lehetőségeket keresek amik megvédenek az adathalász oldalaktól, malware-ektől, különböző vírusoktól stb.
2023. aug. 2. 02:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Erre a tűzfal és a vírusírtó való, a VPN-el csak a kiléted rejted el technikai oldalról, IP cím ilyesmi.
2023. aug. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenhol legyen 2FA, frissítsd a windowst és a böngésződet folyamatosan, jelszavakat generáltasd és ne te add meg őket, ahova te adsz meg jelszót, ott

-ne az első betű legyen minden szónál nagy

-ne a végére tegyél számot

-ne a végére tegyél *,_ és hasonló karaktereket

-ne legyen a jelszóban SEMMI olyan ami hozzád köthető (kutya, gyerek, barátnő neve, születési dátum etc),

és mindenképp tekints minden emailt gyanúsnak, pláne ha valamit le kell tölteni vagy adataidat kérik (inkább tölts le valamit pár órával később, mint verd a fejed a földbe napokig, hogy oda minden adatod/pénzed)


Jelszavakhoz password manager lenne legjobb, de egy böngésző se gond, csak legyen a fiókodhoz normális jelszó. A 20 karakter soknak tűnik, meg matematikailag lehetetlennek feltörni, de ez csak akkor igaz, ha teljesen random minden karakter. Ha ilyen jelszód van, hogy "LiliKutyusomSzeretlek.1982", akkor az nagyon könnyen feltörhető, akár egy teljesen béna tini srácnak is sikerülne aki szórakozásból """hackel""".


Egy átlagos személyre egyébként a scam (csalók kb) jelentik a legnagyobb veszélyt, mert akik komoly technikai tudással rendelkeznek és ténylegesen lehet őket hackernek hívni, azok elmennek legálisan nagy IT-s fizukért dolgozni pl penetration testernek. Nem annyira éri meg mély technikai tudással random embereket feltörni, hiszen virágzik az IT, pláne a kiberbiztonság, ami az elmúlt években brutálisan növekedett és a válság se tesz be neki annyira, mint szegény programozóknak. Nyílván junioroknak ott se könnyű sajnos, de érted mire célzok.


Frissítést meg ne vedd úgy, hogy jaj ráér, mert ha valaki egy ki nem javított hibát használ ki (zero day/n day) és azzal támad meg (erre mondjuk kicsi az esély, de érted a lényeg), akkor semmi nem fog megvédeni, akár egy link megnyitása is azonnal jelentheti azt, hogy a gépedben vannak. Tehát MINDENT frissíts ahogy van rá lehetőséged.

2023. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is normális vírusirtó kombó. Beépített win defender édeskevés egy egyszerű vírus kilövi és későn veszi észre a bajt.


Kaspersky free(esetleg bd free) + malwarebytes és hitman pro másodlagos ellenőrzéshez.


Erős jelszó kisbetű nagybetűkkel, számokkal, esetleg speciális karakterekkel azt nehéz lesz feltörni

2023. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Illetve ketlepcsos azonositas is hasznos bar hallottam hogy azt valami exploittal meg tudják ea-nal kerülni sajnos viszont érdemes bekapcsolni rengeteget jelent duplan megnehezited a betörő dolgát
2023. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!