Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Gmail -ben mit kell beállítani...

Gmail -ben mit kell beállítani ahhoz, hogy minősített elektronikus aláíráshoz tartozó tanúsítványt tudjak csatolni az üzenethez arról az e-mail címemről, amelyiket a Kormányablakban regisztráltam az eSzemélyi vel való aláíráshoz ( Kék kártya) ?

Figyelt kérdés
Outlook-ban fentieket megoldottam, de hiába túrtam fel a netet, Gmail-re vonatkozóan csak a sima, avagy kényelmi aláíráshoz találtam infot, az eSzemélyihez kapcsolódó eSign tanúsítvány társításáról síri csend van a neten.

2023. aug. 24. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a gmail-en nem lehet ilyet (ahogy pl. pgp-t sem kezel, s-mime alírást sem). Ha a kliensprogramod (pl. az Outlook) tudja, akkor ott fel tudod venni a google fiókot és működni fog.
2023. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ezeket a dolgokat levelező programban (kliens) lehet megoldani, ahogy #1. is írta.


A gmail-t kicsit macerás beállítani az Outlook-hoz, be kell állítani a Gmail-hez az "Alkalmazás jelszó"-t. Én POP3-mal használom, de gondolom hogy az IMAP-hoz is kell.


[link]


2. pont

2023. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Bocs. Problémamegoldás/2. lépés
2023. aug. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönóm !
2023. aug. 26. 10:24
 5/14 anonim ***** válasza:
Tudom kerülőmegoldás de: Thunderbird kezel OpenPGP-t (gmail fiókkal is), a PGP publikus kulcsot közzétettem és kinyomtattam pdf-be is, amit viszont már alá tudok írni eszemélyivel. Ezen aláírt pdf-et csak egyszer kell elküldeni a bizalmatlan partnereknek.
2023. szept. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az eszemélyi az aduász, mindent visz. Minek a PGp macera akkor?


A kérdés egyébként magának az email üzenetnek az elektronikus aláírására vonatkozott , nem a csatolmányokéra.

2023. szept. 10. 08:48
 7/14 anonim ***** válasza:

6/

Nekem eszemélyivel csak fileokat sikerült eddig aláírni, emailt nem. Ezért.

2023. szept. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

pedig emailt ugyanúgy alá lehet írni elektronikusan, teljes bizonyító erejű okiratként eszemelyivel, ahogy pl. egy .pdf dokut.


Ms Outlook ban szoktam ezt tenni a letöltött tanúsítványom felhasználásával, de gmail ben nem találok hozza megoldást..

2023. szept. 10. 10:16
 9/14 anonim ***** válasza:
Ms Outlook az egy program. Abba kell beállítanod a gmail szolgáltatás adatait (imap, smtp)..
2023. szept. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igaz. Pontatlanul kérdeztem.


Kérdés: Böngészőben a gmail fiókomba belépve belépve, vagy a Google fiókom beállításaiban lehet-e elektronikus aláírást , tanúsítványt csatolni ?

2023. szept. 10. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!