Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van egy webshopom es valaki...

Van egy webshopom es valaki folyamat probalja feltorni,leterhelni az oldalt a "Fajl feltoltes" menupont alatt ahol a sajat dizajn polodat tudod megcsinalni. Folyamat nagy fajlokkal pakolja meg a tarhelyem. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
latszik,hogy rossz szandekbol csinalja. Nem tudom mi a celja, talan,hogy megteljen a tarhelyem? hogy lehet fellepni ellene?
2023. szept. 19. 11:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Megfelelően kellett volna kialakítani a webshopot, ami ezt így nem engedi meg. Gondolom valami olcsó gagyi rendszert tettél fel, amiben nincsenek bent ezeket az elemi védelmek. Normális webshop, normális üzemeltetővel.
2023. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem egeszen. Van robot vedelem is berakva. Mindent manualisan csinal, vegig kell menjen a folyamaton..
2023. szept. 19. 11:07
 3/16 anonim ***** válasza:
Akkor sem jó valahol.
2023. szept. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Sajat dizajn tudsz feltolteni az ftp-re. Korlatozva van a fajl kiterjesztesere es a max meretre. Itt fel tudja rakni a kis nagy meretu fotojat 50-60x de vegig kell menjen a bejelentkezesi folyamaton, adatkitoltes, anyagvalasztas,szin valasztas,majd utan van a feltoltes opcio ha valaki egyedi dizajnt akar. Nem tudja robottal csinalni.

De most ez masodlagos. A kerdes az hogyha tudom,hogy ki csinalja, fel tudok e lepni ellene? Nem,nem arra gondolok,h beverem az orrát xD

2023. szept. 19. 11:21
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Lehet ellenőrizni a fájlméretet feltöltés előtt, de ha csak JS-ben teszed meg, az kikerülhető, ezért a szerver oldali konkrét feltöltést végzőnek is mindig ellenőrizni kell az ilyen dolgokat és arra tippelek hogy ez nincs meg. Továbbá lehetne még mindenféle limiteket bevezetni, hogy adott időkereten belül csak x feltöltés stb.
2023. szept. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bocs, közben postoltál #5-ös válaszomban még #4-es választ nem láttam.., bár nem is értem teljesen hogy most hogy is tölti fel..
2023. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
anonymousrante - Nem kell irogatni uzeneteket. Tudom,hogy nem te vagy aki karazdalkodik. Nemet az urge,tudom,hogy ki az.
2023. szept. 19. 11:34
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát legyen az is korlátozva, hogy hány képet tud feltölteni. A rendelés elfogadása után pedig nullázódjon a számláló, hogy azért máskor is tudjon rendelést leadni. Feltöltött képet lehessen cserélni (szerverről ilyenkor törlődjön a régi), ha hibásat töltött fel. Én valami ilyen megoldásban gondolkoznék. Ha többszörös reggel próbálkozik, akkor IP alapon 1-3 napra kitiltani.
2023. szept. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A feltoltest az adott ip cimrol egy elore bealitott idon belul torli. Illetve a sikertelen feltolteseket is ha pl valaki menet kozbe bezarja az oldalt. Polo dizajn. Egyszeru. van egy jpg-s es ranyotatjuk neked a polora ha megadod a meretet. Igy van opcio a feltoltesre.
2023. szept. 19. 11:35
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Aha...

Mutatod az oldalad?


Fix vagy dinamikus az illető címe? Milyen nációhoz/régióhoz tartozik?

Milyen nyelven beszél a böngészője szerint?

Ezek könnyedén tilthatók.


Milyen formátum? Tiff, bmp...

Egyáltalán valamilyen kép formátumot tölt fel?


Te biztosan felhívod a figyelmét hogy a max. file méret xxMb. Amit feltud tölteni...

Amennyiben beállítod - 'post_max_size' és 'upload_max_filesize' értékét. Php?


A kép mérete x*x pixel.

És JPG formátum az elfogadott...

És a színes kép felbontása 200 dpi.


Ha nem akarod korlátozni. Akkor pl. a filesize() függvénnyel megnézed. És tovább küldöd magadnak pl. gmail postafiókra a nagyokat. Ott van hely.

2023. szept. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!