Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen személyes adatokat...

Milyen személyes adatokat adhatok meg, egy megreklamált internetes vásárlás (Kína) pénz visszatérítésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Interneten rendeltem egy terméket, de nem azt kaptam, amit kértem. Megreklamáltam és visszatérítést követeltem, amit elfogadtak, de a banki utaláshoz szükséges adatokon kívül, olyan személyes információkat is kérnek, mint név, lakcím, születési dátum (!!!) és személyi igazolvány szám. Többszöri levélváltás után sem állnak el ettől a feltételtől (már csak ezeket nem adtam meg) és egyszerűen nem értem, miért van erre szükségük? Bár jobban félek attól, hogy ezekkel az adatokkal visszaélhetnek. Kell-e tartanom bármi veszélytől, ha ezeket az adatokat megadom? (a név és lakcím egyébként meg kell legyen nekik, hisz oda küldték a csomagot...)

jan. 4. 12:58
 1/2 CspCsj ***** válasza:
Aliexpress.com ?
jan. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem Aliexpress, hanem egy felbukkanó hirdetés volt, de már nem is emlékszem, hogy melyik oldalról. A facebook vagy a tik-tok rémlik.
jan. 4. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!