Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom beállítani a...

Hogyan tudom beállítani a kamerákat?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltam cctv márkájú 4 kamerás megfigyelőrendszert.Sajnos magyar leírás nincs hozzá,csak román.Google fordìtòval próbáltam valamit,de odáig jutottam,hogy TV-ről nézhetőek,de nekem főleg telefonról lenne a jó,mert keveset vagyok otthon.Volt a leíráshoz QR kòd,azt beolvasva az XVR view alkalmazást adta be,letöltöttem,regisztráltam,beìrtam az ID azonosìtòt is,de a kamerákra Offline állapotot ìr.

jan. 10. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
A DVR beállításaiban is aktívak és konfiguráltnak kell lenni a funkciónak, és legyen a routerre kötve, különben nem tud a netre kilépni. Egyes típusoknál egy gyártói felületre be kell regisztrálni egy fiókot, oda felvenni a kamerákat, és az alkalmazásba is ezzel a profillal kell belépni.
jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"cctv márkájú 4 kamerás megfigyelőrendszert"

A CCTV nem a márkája, hanem egy rövidítés: Closed Circuit TeleVision - vagyis zártláncú televízió.


"de odáig jutottam,hogy TV-ről nézhetőek"

Az arra utalhat(???), hogy analóg kamerákról lehet szó(???), azokat lehet ugyanis közvetlenül TV-re kötni. Milyen kimenet van a kamerákon: kerek koaxiális (mint ennél a kameránál: [link] ) vagy szögletes hálózati csatlakozó (mint ennél: [link] )?


"de nekem főleg telefonról lenne a jó,mert keveset vagyok otthon"

Ahhoz kell egy rögzítő (analóg kamerás rendszernél DVR-nek - Digital Video Recorder - nevezik, IP-kameráknál NVR-nek - Network Video Recorder), amire kötöd a kamerákat, illetve az csatlakozik a hálózatra.


"Volt a leíráshoz QR kòd,azt beolvasva az XVR view alkalmazást"

Az már akkor kell, ha összekötöttél mindent.

jan. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vettem hozzá merevlemezt,rákötöttem Lan kábellel a Wifire is.

Itt van a konkrét típus: [link]

jan. 10. 19:29
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem értek ezekhez,elnézést ha hülyeséget irok néha:)
jan. 10. 19:30
 5/7 anonim ***** válasza:

#3: Tehát ez 4 darab analóg kamera, meg egy JRH - pontosabban Envio - ADM-504-es ( [link] ) rögzítő.


"rákötöttem Lan kábellel a Wifire is."

LAN-kábellel? Milyennel?

A Wifire? ;D

A viccet félretéve: wifi-re aligha köthetted, hisz az egy vezetéknélküli szabvány közkeletű neve. A Wifi-routerre köthetted UTP kábellel.


Viszont hogy a hálózaton elérhető legyen, ahhoz be kell konfigurálni.

Ehhez:

- rá kell kötnöd egy monitort/TV-t (a rögzítő hátulján van egy analóg VGA vagy egy digitális HDMI HD-OUT videokimenet)

- rá kell kötnöd egy USB-s billentyűzetet és egeret

- el kell látni árammal a rögzítőt a tápegységén keresztül

- ha minden jól megy, a képernyőn megjelenik a felülete, ott be kell jelentkezni (alapértelmezetten a felhasználó "admin", a jelszó "" - vagyis semmi)

- innentől fogva benn vagy a konfigurációs felületben beállíthatod a hálózati csatlakozást (Főmenü --> Hálózat), a jelszót, stb.

jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Beüzemeltem,megvan az admin is,megvan a jelszó is,minden megvan,letöltöttem az alkalmazást is,be is jelentkeztem de nem látom a kamerák képét,ez a gondom.
jan. 10. 20:26
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: A rögzítőben látszódnak a kamerák képei?

A belső hálózatban böngészővel eléred?


Sajnos a "kézikönyve":

[link]

eléggé karcsú, de főleg két az alábbi módokon szoktak működni ezek a rögzítők:

a) beregisztrálsz egy, a rögzítőhöz tartozó felhőtárhelyre, a regisztrációs adatokat megadod a rögzítőben, majd a rögzítő feltölti a felvételeket a felhőtárhelyre/azon keresztül megtekintheted az élő közvetítést

b) a rögzítő által nyújtott szolgáltatások - HTTP, CMS - ki kell engedni a wifis routereden keresztül (port forward, virtual server a routered webes beállító felületén) - így távolról, webböngészőből vagy a rögzítőhöz tartozó alkalmazásból kezelhető - viszont ez esetben:

- ügyelj arra, hogy a rögzítő felhasználóneve/jelszava legyen megváltoztatva az eredetiről

- a rögzítő helyi hálózati IP-címe legyen statikusan beállítva a rögzítőben (például ha a routered helyi hálózati interfészének 192.168.0.1 a privát IP-címe, akkor a rögzítőé legyen 192.168.0.2) - ezt a privát IP-címet kell ugyanis megadni a portátirányításnál

- ajánlatos DDNS-szolgáltatást (például ilyet biztosít a noip.com ) beállítani - akár a routerben, akár a rögzítőben - így nem kell vacakolnod a dinamikusan változó, az Internet irányából látható, publikus IP-címed kitalálásával, lesz egy fix hosztneved

- megeshet, hogy a szolgáltató aneked publikus IP-címet másoknak is kiosztja - ezt nnevezik CgNAT-nak - ez esetben a portnyitásos megoldás nem működik

jan. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!