Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Honnan tudom megállapítani,...

Karoly Janos kérdése:

Honnan tudom megállapítani, hogy hány gigás kártyát vegyek a térfigyelő kamerába, ha a kameráról annyit tudok, hogy "K4H" (és kínai)? Kösz a segítséget.

Figyelt kérdés

márc. 5. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
AKkorát veszel, amekkorát akarsz...
márc. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zzzoli ***** válasza:

#1

Azért ez nem így van!

Akkorát kell bele venni amekkorát még kezel tárhelyként a kamera.

Ha mostanában vásárolt kamera, akkor 128gigát biztosan fog látni. Azaz abban az esetben ha FAT32-re formázod. Arra készülj hogy bizonyos SD kártyákat, például ilyen az SD XC is, amit a kamera nem fog felismerni és FAT-ra sem formázni, sőt Win 10 vagy 11-es gépen sem fogja felajánlani a FAT-ra történő formázási opciót.

Le kell tölteni hozzá egy kis egyszerű progit amivel megformázod, talán FAT formatter, most pontosan nem emlékszem, de gugli megmondja, amivel ha FAT32-re megformázod, utána látni és használni is fogja a kamera.

128 gigára ha autóra és ember alakra rögzít, több mint egy havi anyag elfér átlagos aktivitás mellett.

márc. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zzzoli ***** válasza:
Még annyit, hogy 5 megapixelnél és 20-25 fps-nél és H265 tömörítésnél egy havi, nyilván kisebb frame-nél kisebb felbontásnál ez jóval több.
márc. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fat32 csak maximum 32gb partíció méretet támogat.. exFat támogat 32gigánál nagyobb partíció meretet.

Valamint fat32nél a max file méret 4gb ez egy kameránál elég necces... szóval ne írj hülyeségeket a kérdezőnek pls

márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zzzoli ***** válasza:

#4

Butuskám, addig ne hülyézz le másokat amíg nem vagy megfelelően informált és csak elméleti, nem pedig gyakorlati síkon működsz! :-)

Márpedig ez így van, a kamerákba FAT32-re formázzuk a nagyméretű SD kártyákat.

Tudod én ezt onnan tudom hogy csinálom is, igaz legutóbb 2 hónapja csináltam IMOU és Dahua kamerákkal és személyes tapasztalat alapján írtam le amit leírtam.

Ugyanis külön vásárolt Samu 128-as kártyákat akartam belerakni és nem láttak a kamerák róluk semmiféle fizikai és szoftveres információt, holott ha a kamerát kártyával kéred, vagy a kártya kisebb mint 32 gigabájt nem szokott ilyen előfordulni, mert az eszköz mellé forgalmazott kártya formázott FAT32-re. És tényleg, de érdekes előszedtem egy ilyen kártyát, valóban előformázott FAT32-re.

Mivel a Win11 tényleg nem ajánlotta fel:

Ekkor jött nálam is a gugli és az internetes kamerás fórumok, gyártói oldalak!

Láss csodát a gyártói oldalon írják hogy a 128Gb-oskártyát formázzuk meg a Fat32formatter progival FAT32-re, tegyük a kamerába!

Láss csodát működik, kamera típust és kapacitást is lát, de nem 32 gigát, hanem 128-at! :-)

Ezért négyeske majd akkor szólj hozzá ha valóban fogtál már a kezedben IP kamerát.

Nyugi ha majd egyszer lesz egy családi házad eljön az idő, hogy belátod a tévedésed, de nem várok elnézést!

Köszi! :-)

márc. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zzzoli ***** válasza:

eXfat-ra hiába formázod nem lesz jó, mivel a kameráknak FAT32 kell.

Ezért kell a FAT32formatter, mert a a nagyobb kártyáknál valóban nincs lehetőség, csak NTFS és eXfat formázásra!

márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!