Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ezt olvastam egy kérdésben:Van...

Ezt olvastam egy kérdésben:Vannak kiszivárgott adatbázisok,amikben milliárdszám vannak e-mail címek,jelszavak,stb.Van,hogy ha ismert a célszemély email címe,akkor ilyen adatbázisokban keresik meg hozzáajelszót.Bővebben hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés

márc. 14. 13:57
 1/7 A kérdező kommentje:

Mi van ha nem ismert a célszemély email-címe mert annyira óvatos, (hogy tudja, hogy hackerek keresik😮), nevezzük Nagy Máriának és az email fiókjában Kis Márta nevet ad meg (inkognitó🙉 - ban van), természetesen nem teszi ki facebookon vagy megkereshető/be azonosítható helyen!!!

Hogy találod meg az adatbázisban ha csak ez az 1 emailfiókja van,40 karakteres jelszóval?Ha 22 karakteres lenne könnyebb lenne MEGTALÁLNI (nem feltörni)?

márc. 14. 14:04
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy-egy webes alkalmazás felhasználóinak azonosításához szükséges felhasználóneveket és a jelszavak ellenörzőösszegeit (vagy rosszabb esetben magukat a jelszavakat) adatbázisban tárolják. Ezen adatbázisoknál előfordulhat - még nagyobb szolgáltatók (mint például az Adobe vagy a Dropbox) esetén is - hogy kompromittálódik (valamilyen módon hozzáférnek és közzéteszik valamilyen publikus platformon).


Ezen "kiszivárgások" egy gyűjtőoldala a

[link]

márc. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szikszai.B ***** válasza:

Ha nem tudod az e-mail címét, akkor igencsak kevés rá az esély, hogy megtalálod.

Egyébként 22 karakteres jelszót pont annyi ideig tart megtalálni, mint 40 karaktereset (na jó, esetleg egy ezred másodperccel tovább tart a 40 karakteres).

márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"nevezzük Nagy Máriának és az email fiókjában Kis Márta nevet ad meg"

Az online identitás szempontjából lényegtelen - az e-mail cím a lényeg.


"Hogy találod meg az adatbázisban ha csak ez az 1 emailfiókja van,40 karakteres jelszóval?"

Az űtlag felhasználó nem fog hosszú, bonyodalmas jelszavakat megadni. Rövid egyszerű jelszavakat használnak az emberek:

[link]

márc. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az e-mail címek és jelszavak szivárognak csak ki. Ha nem a saját nevedet adod meg, vagy nem publikus az információ, hogy egy fantázianév mögött személyesen te állsz, akkor nem fogják tudni összekötni egy gyűjteményben sem a személyedet egyik e-mail címmel sem.

Eleve nem kötelező az e-mail fiók felhasználónevének a saját nevedet megadni, bármit megadhatsz (nem csak neveket).


"Hogy találod meg az adatbázisban ha csak ez az 1 emailfiókja van,40 karakteres jelszóval? Ha 22 karakteres lenne könnyebb lenne MEGTALÁLNI (nem feltörni)?"

Sehogy, mert nem következik senki jelszava az e-mail fiókjából így nem kapcsolható össze és kereshető vissza egyik vagy másik alapján sem. A hossza sem releváns.

márc. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4-es! Én átlagos felhasználó vagyok, mégis 40 karakteres jelszavaim vannak, na jó van 22-es is.


Az online identitás szempontjából lényegtelen - az e-mail cím a lényeg.


Akkor te tudod vagy megszerzed az online identitását?

Hogyan?

márc. 14. 14:49
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: "Én átlagos felhasználó vagyok, mégis 40 karakteres jelszavaim vannak, na jó van 22-es is."

Egyedi, szubjektív, irreleváns eset.


Az a felhasználó, aki jelszót használ (és nem használ jelszavak tárolására használatos szoftvert) fejben tartja a jelszavait, az nem fog hosszú jelszavakkal vacakolni - ezt bizonyítja a már belinkelt felmérés eredménye is.


"Akkor te tudod vagy megszerzed az online identitását?

Hogyan?"

Úgy, hogy online az e-mail címével találkozik a támadó fél, nem a valódi nevével.

márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!