Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen ingyenes vírusirtókat...

Milyen ingyenes vírusirtókat és ehhez szükséges programokat telepítsek a gépemre?

Figyelt kérdés

winXP pro 2002 sp3

Az avast! free antivirus van fent eddig, de amint olvasgattam, rájöttem, hogy ez cseppet sem elég. Nem böngészek "veszélyes" oldalakon, de attól még bekaphatok valami rondaságot. Nem kell feltétlenül linkelni, elég maga a progi neve és hogy mire figyeljek, a nehezebb részét majd kikombózom.

Köszönöm előre is mindenkinek aki érdemben válaszol!


2010. okt. 25. 22:03
 1/7 A kérdező kommentje:

Közbevetném, de remélem nem lesz ebből vita: jobban járnék ha linuxot raknék a gépemre?

Ettől függetlenül még várom a wines válaszokat)

2010. okt. 25. 22:08
 2/7 anonim ***** válasza:

Vírusirtókat már ne telepíts, mert lelassul, és össze is omolhat a rendszer.

Egyszerre egy állandóan futó vírusirtó elég.

Figyelj oda, rendszeresen frissítsen, és ha valami nyűgje van, azt el kell olvasni!


Ajánlom még mellé a Malwarebytes' Anti-Malware programot. Az ingyenes verziójában nincs állandó védelem, de nem is kell. Mindig frissítsd a keresés előtt, ez nagyon fontos!!!! S teljeskörű vizsgálatot csináltass vele! Mondjuk kéthetente futtasd. Frissítsd mindig előtte!! Fog találni dögöket az avast! után, de azért van, hogy leirtsa.


Kellene egy jó tűzfal, az XP-é nem elég. A tűzfalakat nem ismerem, így nem tudom, melyik az, amelyik keveset kérdez, és emellett elvan az avast! mellett.


Futtathatod néha az ESET Online Scan-t, arra figyelj, hogy állítsd be rajta, hogy "veszélyes alkalmazások keresése".


Használhatod még a CCleaner-t, ez nem védelmi szoftver; a böngészési előzményeket, ha jól tudom, a cookie-kat, és az ideiglenes internetfájlokat törli többet között. Jó takarítóprogram.



Legyél vírusmentes! ;)

2010. okt. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző nagyon szépen elmondta, én akkor kitérnék a tűzfalakra. Ezek nem helyettesítik a vírusírtót, de nem egyszer előfordult már nálam, hogy vírust kapott el a tűzfal, amúgy Avast vírusírtót használok.

Az XP-é semmire sem jó. Azt kikapcsolod vezérlőpultban, aztán válogathatsz, én most 3-at mondok:

Felmérések szerint Zonealarm a legjobbak közt van, én még nem próbáltam, nem ismerem.

Comodot tartják a legjobbnak, használtam sokáig, tényleg jó, egyszer belövöd rajt a dolgokat, aztán szépen elvan. Nekem volt, hogy egy vírust is megfogott, ami Avaston keresztül simán felmászott volna a gépre. Éveken keresztül nagy megelégedéssel használtam, aztán az új verzió egyik bugja miatt le kellett cserélnem (használhatatlanná tette a gépet, a törlése megoldotta a dolgot).

Outpost PRO Firewall, ami most megy a gépemen. Ez elvileg nem ingyenes, de megfelelő forrásokból megoldható a dolog (serials.ws), crackelni NEM kell. Egy napra belőttem a tanuló módot, azóta csak akkor zaklat, ha csnálok valamit. A hálózatvédelme nálam überelte a Comodot (exploitokat ott Avast fogta meg, de most outpostnál megakadnak), és a gép is gyorsabban múködik, Avasttal valahogy jobban összeférnek - persze ez csak az én tapasztalatom.

Képmrogramvédelem, amire figyelned kell még. Ad-Aware free progit ajánlom. Igaz, kézzel kell frissíteni, de van valós idejűje, és nálam nem egyszer bizonyított, más anti spywarekig nem is jutottam el - ha megkaptam a legjobbat, minek cseréljem le? (több mindent kapott el a gépen, mint Avast).

2010. okt. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, neki is látok a gép helyrepofozásának) A zonealarmot már el is felejtettem, hogy létezik..o_O

Köszi! :-)

2010. okt. 26. 06:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat en Spyware Terminaror es Malwarebytes progikat ajanlom mint kemprogi irtot es Comodo tuzfalat.Mind ingyenesek.
2010. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb segítséget:)
2010. okt. 28. 13:13
 7/7 bp1985 ***** válasza:
77%
Nekem csak avastom van, semmi más nincs mellette. Én össze vissza járkálok a neten, amint valami olyan oldalra megyek, blokkolja, és ki is dob onnan.
2010. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!