Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kaptam egy levelet a google-tó...

Kaptam egy levelet a google-tól, feltörhették az email-címemet?

Figyelt kérdés

"Jelentkezzen be Google-fiókjába" (mert ha nem, akkor törlik eddig és eddig), és itt jön egy ismeretlen* email-cím. Az én emailem van megadva hozzá másodlagos azonosítónak. Bele tudott nyúlni a levelezésembe?


*nem ismeretlen az email, ott a teljes név. Volt vele egy csúnya peres ügyem.


márc. 22. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Én lehetőleg semmilyen linkre nem bökök rá ami emailben van és beléptetést kér fontos helyre, mint a gmail.

Inkább belépek külön, ha arról van szó, de egyébként azt kell megnézni, hogy a link hova mutat (nem azt, amit kiír..)

márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy a google küldte. Már régebben jelezték, hogy a használaton kívüli fiókokat és email-címeket egy figyelmeztetés után, bizonyos idő elteltével törlik.

Ez egy figyelmeztetés volt. Másolom.


Ez a(z) pityu@gmail.com e-mail-címre küldött biztonsági értesítés másolata. A(z) sári@gmail.com ennek a fióknak a biztonsági e-mail-címe. Ha nem ismeri fel ezt a fiókot, távolítsa el.


A neveket természetesen kicseréltem. Az a bizonyos "pityu" (amire cseréltem az eredeti nevet) egy börtöntöltelék; mindenki retteg tőle.

márc. 22. 12:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs közöd "Pityuhoz", akkor simán hagyd figyelmen kívül az emailt.
márc. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Van közöm hozzá, sajnos...


Engem az érdekel, hogy ha a google-nak jelzi, hogy a saját fiókjába nem tud belépni, megkaphatja-e az én email címem belépési kódját? Hiszen azt adta meg biztonsági email címnek.

márc. 22. 15:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, a tiedet ő nem kaphatja meg. Max a tiedre küldhetnek kódot ahhoz, hogy ő hozzáférjen a sajátjához.
márc. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szóval...előkerestem az én biztonsági emailemet. 4 éve nem használtam. Jeleztem a google-nak, hogy elfelejtettem a jelszót. Kaptam egy kódot az általam használt emailre, amit beírtam, a jelszót megváltoztattam és be tudtam lépni. (Előtte még erőlködött a rendszer, hogy küld egy másik kódot is, immár sms-ben, de az elmaradt.)

Tehát igen, be lehet lépni. Csak meg kell adni a feltörni szánt email címet egy google-fiókhoz, biztonsági emailnek.

A mai nap tanulsága, MINDENKI kapcsolja be a kétlépcsős azonosítót

márc. 22. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!