Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Fel törték a gépem mit tegyek?

Fel törték a gépem mit tegyek?

Figyelt kérdés

A mai nap folyamán sajnos fel törték a számítógépem, discordon beszéltem egy emberkével aki cs2 után addolt be, majd rá vett hogy töltsek le egy programot amivel sokkal kevesebb csalót fog be dobni nekem a játék, sajnos valószínűleg pont ez volt a vírus, discordon küldte a -tartózkodási helyem, az ip címem, a számítógép specifikációit, illetve képernyő fotókat, amin látszik hogy épp mit csinálok a számítógépen, nos 1200$ követelt de természekitesen nem adtam, elvileg a biosba is be jutott mert alaszka nyelven volt, most épp rakom újra a windowst, szerencsére nem voltak nagyon adatok a gépen.

Reménykedek hogy egy újra telepítéssel megoldódik.

Windows 10 home aktívált a rendszer.



máj. 13. 21:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én azért bebootolnék egy live linux pendrival, onnan a dd-vel teleíratnám vagy kétszer nullákkal a teljes meghajtót. Ezután lefuttatnék rajta egy photorec-et, annak van egy file-opt opciója is, ahol szinte az összes fájltípusra tud keresni, aztán ha esetleg még valami megmaradt azért még egyszer a biztonság kedvéért teleíratnám nullákkal, photoreccel meg csekkolnám. Nekem kettő után soha nem szokott semmit találni, ha ezt megcsinálod biztos lehetsz benne, hogy a merevlemez, vagy ssd jól van leformázva, semmit nem lehet belőle vissza pásztázni.


Ezután pedig fognám és feltenném a win-t, biosban jelszót kapcsolnék, windowsnak csinálnék egy rendszergazda fiókot, illetve egy külön vendég fiókot. Alapesetben csak a vendég fiókot használnám, amely nem rendelkekzik rendszergazda jogokkal. A fontos fájljaim részére létrehoznék egy belső rejtett particiót, mondjuk egy veracrypt konténer alatt, a neten meg használnék mondjuk egy openvpn-t, vennék egy pár ezer forintos sim-kártyát, telefonon gyári beállításokat vissza állítanám, memo kártya stb ugyanúgy live rendszer alatt dd-vel nullákkal teleíratva formáznám.


Ezután az új sim-kártyával gmail-ból regisztrálnék egy profilt, ami független lenne a saját e-mailemtől. Ezáltal az android sem lenne összekötve a személyes e-mail címemmel, ha esetleg abból jönne be valami. Kb. ennyit mindig meg szoktam tenni, ja és ilyen pizzafutár, meg wolt, meg tököm tudja milyen cégekkel nem szinkronizáltatom össze az e-mail címem, sem a telót. Ha mégis, akkor az külön sim-ről, külön e-mail címmel megy, ami független a sajátomtól.

máj. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
azért nem vagyok annyira komoly ember hogy ennyit foglalkozzak a számítógéppel, nem tárolok rajta adatot csak internetezek és néha counter strike 2.
máj. 21. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!