Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért szaporodtak meg mostanáb...

Miért szaporodtak meg mostanában az ilyen telefonos csalások?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt értem hogy ilyen kamu SMS ek jönnek különböző ismert bankoknak kiadva magukat hogy ilyen olyan tartozás stb van amit ki kell fizetni, meg ilyen linkek jönnek ahol valamilyen távvezérlő programot akar telepíteni...vagy csomagja érkezett bla bla.


Az utóbbi talán 1-1,5 évben vettem észre hogy egyre több ilyen van, továbbá ismerőseim kollégáim is. Pedig nem változtattam az eddigi szokásaimon, nem adtam meg több helyen a számomat. Ha nem is vagyok egy IT zseni de azért elég óvatos vagyok ilyen téren és mégis elkezdtek jönni az ilyen lehúzós meg adathalász szarok. És nem csak nálam szaporodtak meg ezek.


Az érdekelne hogy mi változott? Hogyan tudnak terjedni ezek a csalások? Honnan van még hirtelen ennyivel több ember telefonszáma? Mi a franc van?


máj. 16. 00:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Könnyű penzszerzesi modszer, mindig akad egy idiota akit ravesznek.
máj. 16. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A telefonszámok kiszivárognak (-hatnak). Valahol egyszer megadtad, onnan kezdve adatbázisba kerülhet, azt meg adják veszik.

Akár biztosnak ítélt helyekről is kimehet, simám elképzelhető. Némi kis pénzmag, és valamelyik kolléga megoldja.

máj. 16. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy hogyan lehet, de a kérdés álltalánosságban szól hogy miért lett ebből egyre több. Mintha megszaporodtak volna az ilyen jellegű csalások.
máj. 16. 05:32
 4/6 bazaltkaroly ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert működik.

Hozzátenném, hogy aki ezeknek bedől, az nem feltétlen hülye. A legokosabb embereket is át lehet verni. Szokták mondani, hogy nem hülye ember van, hanem okos átverés.

máj. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hintalow ***** válasza:

Azèrt mert, brutál mód jövedelmező visszaèlèsi forma, minimális efforttal ès kockázattal.

Havi 40-50 millió forint körül vannak vesztesègek per bank(!!) mostanság.

máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Havi 40-50 millió forint körül vannak vesztesègek per bank(!!) mostanság."


Mármint hogy az emberek veszítenek el ennyi pénzt mert a bank nyilván mossa kezeit.

máj. 16. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!