Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Nem frissít a vírus írtóm mi...

Nem frissít a vírus írtóm mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2 napja megtámadott egy autorun féreg és kb 150x támadott és mindíg vissza másolta magát a c-meghajtóra!És miutá nagy ehezen sikerült kiírtani azóta nem fríssített.És még annyi hogy csökkentett módot 10-ből csak 1x sikerült elíndítani a gépet mert csak úgy lehetett eltávolítani a férget.Mért van az hogy normálisan nem tudom csökkentett módba elindítani,mert mindíg az írja angolul hogy nem jó a billentyűzetem vagy valamilyen kábel vmi ilyesmit ír. köszi várom a segítséget
2009. jan. 7. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Így látatlanban nehéz. De megpróbálhatod az alábbiakat. Hatékonyság szerint növekvő sorrendben jönnek:


1. variáció: telepítsd újra az egészet. (Megoldás lehet, de sokáig tart, és újra előjöhet a probléma, és akkor újra idejössz kérdezni. :) )


2. Szedd le a vírusírtód, majd rakd fel újra. Akár cserélhetsz is ezek valamelyikére: Avast, Nod32, AVG, Kaspersky.

Mellé biggyessz egy antispyware-t (pl. Spayware terminator). Plusz még egy rootkit keresőt (pl. rootkit hunter). Majd kezdd úgy, hogy csökkentett módban (ha még megy), futtasd le ugyanilyen sorrendben mindet.

Mikor megvolt, normál módban is tedd ezt meg. Ha a férget nem szedi le, akkor manuálisan próbáld.

(Azzal, hogy egy fájlt letörölsz, és újra megjelenik, az azt jelenti, hogy a törölt fájl csak végeredmény - valami felrakja azt oda.)


3. Szerezz be egy Linux Live CD-t. Pl. Ubuntu, vagy Debian, de más is lehet. Innen letöltheted, és kiírhatod magadnak:


[link]


Miután csináltál vagy szereztél egy Linux Live CD-t, rakd be, és indítsd újra a rendszert (előtte a BIOS-ban ne felejtsd beállítani, hogy CD-ről bootoljon). Mikor bejelentkezik a Linux, telepítsd fel rá az Avast Linuxos verzióját, vagy a tárolóból a ClamAV-t, és futtasd le. (Az Avast adatbázisát előtte frissítsd.) Ez az Avast felrakásának a módja:


[link]


Igen valószínű, hogy leszedi. És ha felismeri, akkor nincs előle menekvés, mivel nem win megy alatta, így nem tud bújkálni sem előle, meg újra másolgatni magát. Ez Linux, nem Winfos! ;)


4. és egyben leghatékonyabb:

Használj Linuxot. ;)

2009. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nagyszerü segítségedet meg csinálom boldog új évet köszi még egyszer.
2009. jan. 7. 22:59
 3/3 anonim válasza:
hello! Kösz, nekem kb így bejött, de nekem autorunos vírus volt. Megcsináltam az Ubuntu live cdt ahogy írtad, de az avast nem talált semmit, ezért kézzel leszedtem a gyanús fájlokat, és minden gépzsíros olajozottsággal megy:D
2010. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!