Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehetne eltávolítani...

Hogyan lehetne eltávolítani egy Alureon H típusú vírust?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 17:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Letöltöd a NOD32-tőt (vagy valamelyik másik vírus írtót) elindítod, és megvárod, amíg megtalálja. Aztán a felugró ablakban a "Törlés" gombra klikk.


Ha pedig manuálisan akarod, és saját, különálló fájljai vannak, akkor csökkentett módban indítod a gépet, majd manuálisan törlöd, végül a registryben is megkeresed, és törlöd, bár ezt nem ajánlom :)


Maradj a vírusirtóknál.

2010. dec. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 stell-1 ***** válasza:

hm, az auleron, betelepít a MBR-sectorba>többek között Rotkitot is, semmilyen Antivirus nem tud vele mit kezdeni.


Eltávolítása nem hozza értőnek lehetetlen, megfertőzi a system drivereket is,

Csak így lehet:

1: Leszedni a DAEMOn alcohol emulatort.

2:Combofix

3:Aztán scripteket kel csinálni,

4:Ajánlom at menni a Terminal.hu forumba es a security témába betenni az RSIT-logjat.

[link]

2010. dec. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egy-két hasznos információ, link:


Virus:Win32/Alureon.H:


Aliases



Win32/Alureon.H (other) W32/SYStroj.AB2.gen!Eldorado (Authentium (Command))

Win32/Patched.DP (AVG)

TR/Patched.Gen (Avira)

Rootkit.Patched.TDSS.Gen (BitDefender)

Win32/Alureon.A!Generic (CA)

BackDoor.Tdss.2459 (Dr.Web)

Win32/Olmarik.ZC (ESET)

Rootkit.Win32.TDSS.ap (Kaspersky)

Patched-SYSFile.d (McAfee)

W32/TDSS.drv.gen8 (Norman)

Bck/Tdss.AL (Panda)

Rootkit.Win32.TDSS.c (Rising AV)

Mal/TDSSRt-A (Sophos)

LooksLike.Win32.PatchedDriver!A (Sunbelt Software)

Backdoor.Tidserv!inf (Symantec)

Mal_TIDIES-12 (Trend Micro)

Rootkit.TDSS.Gen.3 (VirusBuster)



[link]

2010. dec. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ezt a szar virus stelles weboldal reklámozást befejezhetnéd és inkább adhatnál normális válaszokat is. Csak egy jó tanács! :D
2010. dec. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 stell-1 ***** válasza:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:02


drága barátom, ahogy latom fogalmad se nincsen a reklám és hasznos válaszok között.

Szerinted a jó tanács:??

Telepítsd újra

Dobd ki az ablakon

Futtasd ezt azt amazt.

Akkor sajnállak.


Az oldalamon minden leírás a vírusok, Rootkitek, eltávolításáról vannak leírások, és mind tapasztalatból és az életből származik.

Mindenkinek ingyen nyújtom a segítségem.

itt>> [link]

Itt>> [link]


Az hogy ez neked nem tetszik, hogy ingyenesen segítek erről nem tehetek, biztosan szervized van a számítógépekre és nem megy az üzlet.

2010. dec. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De ehhez minek leírás? Felteszi az av-t a user azt végigtolja, hát ki nem szarja le a te vírus eltávolítási tippjeidet. Aki komolyabban el akarja távolítani az google és megtalál mindent.
2010. dec. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 stell-1 ***** válasza:

Igen, sokakat találkozom evvel a naiv elképzelésél, hogy lefuttatom a vírus irtót és kész.


Ha nincsen leírás a Google se talál semmit, minden nap százával jönnek az új fertőzések, a leírások többséget teoretikusok írjak, vagy a programot reklámozzak, vagy hamis ,kémprogram irtókat kínálnak.

Ha tudnád hogy működnek a vírus irtok, akkor tudnod kell, hogy az új vírus csak akkor kerül a Vírusirtó adat bázisába, ha mar elterjed, és mire belekerül, addigra mar a vírus is frissítve van, úgy hogy ha meg is találja, nem tud vele mit kezdeni, de tobbnyire fel se ismeri.


Az Malwarebytes ezert jó, mert épen mink küldjük a vírusirtó fórumokról szerzőjének a legújabb vírusokat, és elég hamar belekerül az adatbázisába.


Nem mindenki olyan okkos, hogy nem kell semmi leírás, csak lefuttatok valamit és hátha sikerül.


Ha nem akkor formázok és kész, tehát az interneten nem csak te magad vagy, hanem egy pár 100-ezer akik örülnek a leírásomnak, és igen sok, kőszonett küldenek.


De sajnos vannak ilyen Tull okos egyenek is mint te, akik azt hiszik hogy mindent tudnak.

Hasznos tanácsnak vélik ha ide teszik a Googlet, es a fertőzés leírását, ahogy a vírusirtók fel ismerik.

2010. dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért raktam oda hogy milyen neveken fut az egyes termékeknél, hogy egy leírást azért csak össze tudjon már kaparni. Az a kijelentés hogy csak az elterjedt vírusok kerülnek felismerésre ez ellen határozottan tiltakozom, erre találták ki a proaktív védelmet a heurisztikával. A google segít mindenen, aki meg hülye annak az ég a csillagokkal is kevés, szóval száz szónak is egy a vége, azért nem hinném, hogy minden kártevő leírása megvan neked. A NOOB felhasználóknak pedig:


[link]

[link]


EZEKEN megtalálható minden, bár nem értem mi a fas*ért nem lehet egy ku*va vírusírtót rendszeresíteni és akkor ez elő se fordulhat. Ami meg nem tudja eltávolítani és tovább használja az ember, ott már értelmi szinten vannak problémák. Tehát így sem, úgy sem értem, de nekem aztán mindegy.


Üdv: Dark

2010. dec. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 stell-1 ***** válasza:

proaktív védelmet a heurisztikával,

igen, ha a közönséges felhasználó bekapcsolja a heurisztika, a vírusirtó megtalálhat egy teljesen új vírust is, ,,de megtalálhat teljesen legális programot, fajlót aminek a kódja hasonlít a vírus kódjára, és ha töröli. vagy karanténba helyezi kész a katasztrófa, ezert ezt a funkciót, nem is ajánlom közönséges felhasználónak bekapcsolni.


Hiába tiltakozol, a vírusirtók, csak az elterjed fertőzéseket teszik az adat bázisukba, mert ha minden kis fertőzéseket ami csak megjelenik az adatbázisukba tennék, akkor az adat bázisuk mar nagyobb lenne mint maga a windows,


igen, szép leírások, de a felhasználónak semmit se mond,

Az hogy a Vírus irtó ismeri, nem jelenti azt hogy el is tudja távolítani, mivel a jól megírt Malwarek , amelyek mar többségbe vannak, be vannak biztosítva rootkitekel, és így újra vissza jönnek,

a mai vírussók úgy vannak megírva hogy kilövi a vírus védelmet, és nem is muszáj kilőni, mivel a gépbe bejut az exploit, és az antivírus nem fog reagálni mivel nem jón létre semmi folyamat, az exploit bebiztosítja hogy, letöltődnek a trojak, vírussók, Rootkitek,úgy hogy oda dobja az antivírusnak legális nem fertőzőt fajlót.


Ez csak nagyjából van amit írtam, az Antivírus nem jelent automatikusan halhatatlanságot,[sokan úgy hiszik hogy igen] de antivírus nélkül, mar ma gép öngyilkosság nettezni.


Olvasd valami statisztika.pld.

[link]


Ez pontosan így valahogy van.Magyarországon, nem is ismerek rendes vírusirtó fórumot, ahol szakszerűen ingyenesen segítenek a felhasználónak, ide nem számítom a Terminal.hu-fórumot, ahol én segítek.


Tehát én nekem felesleges, és nem is írnám le minden vírus nevet, mert minek is, ez az antivírus cégég dolga,

En a vírussók eltávolításával foglalkozom, és ehhez nekem ez nem kell.


Pldaul ved a Security Tool kémprogramot, ez egy igen elterjed fertőzés , se egy antivírus se tudd vele mit kezdeni, mivel az Sec Tool írója igen jól ismeri ,az antivírusokat, teszteli rajtok a vírusait, és ha mar biztos hogy kicselezi őket akkor a piacra dobja,


Ezert vannak a leírásaim, mert más képen, nem lehetséges eltávolítani, ugyanúgy blokkol mindent, Malwarebytest,combofixet, feladat kezelőt,regeditet, antivírust, internetet.


Igen találkozom meg a rendszer visszallitasaval, de ez se megoldás, mivel mert ha a fertőzés mar elvan terjedve, akkor megvan fertőzve a MBR-es egy Kiss idő múlva a fertőzés vissza jön.


Tehát igy valahogy,

2010. dec. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 stell-1 ***** válasza:

meg valamit, nézd meg ezt a videómat, sikerült nyakon csípnem a leg újabb fertőzést, és teszteltem őket a virustotalon, nézd végig,tedd teljes képernyőre,, és nézd meg hogy menyi vírus irtó ismerte fel, és itt megy a heurisztika.

[link]

2010. dec. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!