Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen lesz a gép ha a BIOS...

Milyen lesz a gép ha a BIOS vírusos?

Figyelt kérdés
Annyi a problémám, h most vettem gépet, és áll. szarakodott, már vagy 100x újra volt telepítve, és nemtudok rá virosítrtót telepíteni, az aktivál ókódos rész nem ugrik fel, és így kikapcoslva van fenn a vírusító. Mi lehet a baj? Virusos a BIOS?A telepités rendben szokott menni, a többi meghajtó viszont biztos virusos, mert viszek haza cuccokta, és ugye kezdettől fogva nincs fenn virusírtó. Az office-t, nero-t feltudtam rakni. A kasperskyt, Nod-ot nem, a nodra azt irja h a kernelel való kommunikáció sikertelen. Tegnap már azt írta a nodra h setup.exe sérült, pedig biztos h nem sérült. Op.rendszer tiszta, a virusrtók is jók, minden érvényes. Ezzel gond nem lehet. Lehet már hibás az alaplap, vagy téyleg virus mászott a BIOsba? xp sp2-es van rajta. És folyamatosan halnak meg a rpogik. expolrer.exe hibát észlel, crystal.exe hibát észlel, nero.exe hibár észlel, aztán ha megint bekapcs, a gépet akkor már tudom a crystalt is használni, meg 2 cd-t is kiirtam tegnap, annak ellenére, h valamikor nemtom megnyitnia nero-t mert az is hibát észlel.
2009. febr. 2. 12:45
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Na még annyit a dologhoz, h egyszer újra lett minden partíciózva, és utána sem siekrült felrakni. Volt már oylan is ha kasperskyt sikerült, kb gél percig futott is, kiis írt vmi virust vagy vmi hasonlót az f-n, aztán le is fulladt. a fájlaji ott vannak a gépen, de maga a progi nem működik, a bizt.közponz azt mondja, h a virusírtó ki van kapcsolva.
2009. febr. 2. 12:51
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A BIOS valószínüleg nem vírusos. (A mai BIOS-okkal szinte képtelenség bekapni, illetve nem is készítenek rá, mert sokféle van. Inkább oprendszerre gyúrnak)

Viszont a win sima verzió, vagy valami buherált? Láttam már olyat, hogy nlite-tal integráltak bele mindenféle spywaret/vírust...

2009. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
ezt az op.rendszert már vagy 10 x telepítették gépekre, munkahelyi gépekre, és ott nem volt baj vele.
2009. febr. 2. 12:58
 4/19 A kérdező kommentje:
ez már a második xp sp2 amit kipróbáltunk.
2009. febr. 2. 12:59
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Elenyészően minimálisan pici az esély arra, hogy a BIOS-od vírusos lett.


Semmiképpen ne használj több vírusirtót! Megbolondíthatja a rendszert és rengeteg problémát okozhat.

Egyszerre maximum 1 legyen telepítve. :P


Továbbá a hibák mögött rengeteg dolog lehet. Szoftveres, és hardveres problémák egyaránt.

Csinálj egy memtest-et. Nézd meg, hogy nincs e driver konfliktus. Győződj meg róla, hogy az összes elérhető windows frissítés fel van telepítve a gépedre. Frissíts chipset drivert. Csinálj terheléses tesztet.


Hosszú a lista. :)

2009. febr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

csak egyet rakok fel mindig, tudom h több nem lehet. de telepítés után rögötn felteszem a virusírtót és nem megy, úgyhoghy progik nem zavarhatnak neki. felváltva próbálta hátha valamelyik bejön, de nem.

Én azokat teszteket nem tudom megcsinálni. 1 hónapja vettem e gépet, és azóta megy a szarakodás, és azzal ijesztgetnek h a boltban úgysem ismerik el h ők a hibásak, és amikor 2. visszavittem h lefagyot a gép és nem lehet sehogy sem feloldani, akkor is egyből rámkenték h virusos lett. És most is tuti azt mondnaák, ezért reménykedem, hátha van vmi megoldás, vagy egy ésszerű magyarázat és talán nem kell visszavinni a gépet és magyarázkodni.

2009. febr. 2. 13:12
 7/19 A kérdező kommentje:
Azt a memtest-et h kell csinálni? Én mezei egér vagyok, megtom csinálni? És az pontosan mire adhat választ?
2009. febr. 2. 13:23
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Olyan hibák, hogy "A ..... memóriacímen nem végezhető el a következő művelet: "(read vagy written)?

Mindenképp kéne egy memtest a memóriának, illetve egy surface test (felületellenőrzés) a winchesternek.

2009. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
azt én nemtom megcsin, ugye? csak az üzletben vagy egy informatikus ismerős.?
2009. febr. 2. 13:29
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az én gépem csinálta ezt , a winchester volt a hibás.

Én teljesen laikus vagyok , ezen az oldalon kaptam választ a kérdéseimre,amiért most is hálás vagyok.

2009. febr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!