Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Létezik olyan vírus/malware,...

Létezik olyan vírus/malware, ami a BIOS-ban túléli az újraformázást és az operációs rendszer újratelepítését? Ha van, tudtok antivírust, amelyik megtalálja és kiirtja?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, sajnos létezik és ilyenkor már nincs más teendő mint a kuka
2011. jan. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zabpehely ***** válasza:
Léteznek olyan boot-vírusok amik túlélik az újratelepítést, ezek a merevlemez boot szektorában találhatóak. Irtó nem szükséges hozzá, elég elindítani a javító konzolt és oda beírni fixboot.
2011. jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen van / volt... Még 97-8 körül. Win 95 és 98 rendszereken futott. Első lépésben a HDD tartalmát írkálta át, másodikban pedig a Bios-ét.


ui: közben meg is találtam: a neve CIH (Chernobyl, Spacefiller)


Link:

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__8..


[link]

2011. jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is úgy tudtam, hogy van, csak aki nem akar vagy nem tud segíteni, váltig tagadja, a PC boltokban meg azt hiszik, csak mert nő vagyok, bármilyen hülyeséggel megetethetnek. Ő tud úgy vírust kerestetni, ahogy én nem, mert el sem indul a Windows... Attól, mert nő vagyok, még hallottam az .iso bootable CD-ről... de simán lenyúlt volna 4,000 Ft-tal... Gusztustalan, hogy ha bemegy egy nő egy számítógépes boltba, eleve hülyének könyvelik el. Pedig ha hardver gond lesz, azt is én fogom megoldani. Még nem tudom hogyan, de akkor is! Nincs pénzem új gépre... 110ezer körül vannak... így meg mondjuk egy CPU 10ezerből kijön, vagy akár egy HDD is.
2011. jan. 31. 21:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Sőt, én is írtam már ki CD-re .iso formátumban rescue CD-t. Anyáztam is rendesen, mire rájöttem, miért nem indul...
2011. jan. 31. 21:28
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ő tud úgy vírust kerestetni, ahogy én nem, mert el sem indul a Windows... "


Másik gépen futtatja a vírus irtót és a vizsgált merevlemez csak másod wincseszterként van a gépben, akkor lehet ilyen.

2012. febr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!