Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Trójai vírus? Mit tegyek?...

Trójai vírus? Mit tegyek? Bezárja az msn-t, a netet 10perc alatt hozza be és mindent írtó lassan csinál (NOD30-m van)!

Figyelt kérdés
14/L
2009. febr. 11. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Gép újra telepítése és avast. Nod az nem jó vírusirtó.Avast a legjobb!

Mióta azt használom nekem nem volt soha vírusom sem stb.

Ajánlom hogy avast rakd fel..

2009. febr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

A Nod32 igenis jó vírusírtó. Akárcsak az Avast persze.

De egyik sem tökéletes. Mindegyik vírusírtót érdemes kombinálni.

Pl. Az Kaspersky-t/Avastot/Nod32-t (vírusírtók) kombinálni valamilyen anti-spyware-el (Spyware Terminátor, stb.)

Na meg egy jó tűzfal sem árt! (A Windows-ét felejtsd el. Az nem tűzfal, csak egy vékony, átlátszó papírlap.)


Az sem tökéletes megoldás, ha olyat használsz, amiben "minden bennne van egyben" (pl. Eset). Ugyanis ami mindent tud, az általában nem tud semmit tökéletesen.


Amúgy a legtöbb ilyen problémát maga a felhasználó okozza. Részben azért, mert olyan dolgokat nyit meg, tölt le a neten, amit nem szabadna. Részben meg hozzá nem értés miatt. Az ilyen támadások 99%-át ki lehet védeni, ha az ember odafigyel apróságokra.


Egyébként meg ha nem játszol a gépen komolyabb játékokkal, akkor javaslom, térj át Linuxra. Ott nem fogsz találkozni vírussal, és minden mást ugyanúgy meg tudsz csinálni, mint Windows alatt. (Általában még jobban is.) Mivel meg még fiatal vagy (és az írás alapján elég tapasztalatlan is ilyen téren), teljesen mindegy, hogy a Linuxot vagy a Wint tanulod meg használni.

A jövő úgyis a Linuxé lesz hosszú távon. ;)

2009. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

újra telepités előtt megprobálhatsz letölteni 1-2 trojaji irtót. Trojan hunter, Trojanremover ISecSoft Anti-Trojan.Elite! Hátha valamelyik számára ismerős támadta meg akkor megusztad az újra telepitést.

-Ezenkivül segithet a rendszer visszaállitás melyet a win. sugó részletesen leir.

Ha ezek nem mennek az újra telepités az egyetlen megoldás.

Tűzfalnak nagyon ajánlom a kerio, és a comodo fire wall-t viszont 2009 es verzióban nem rég megjelent az Agnitium outpost fire wall ez is előnyös a számitógép védelmében. -Azért vitatkoznék azzal hogy a nod vetélytársa lenne az avast-nak ne felejtsük el hogy az avast mérföldekkel előrébb jár technologiában s eddig bárkit kérdeztem mindenki az avast mellet voksolt.

2009. febr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Avast antivirus!Spyware Terminator!

Ezek együtt használva nagyon jók.Én is ezt használom amikor NOD 32-m volt én sem bírtam a Trójai vírusokkal amióta ezeket használom semmi problémám nincs a géppel.Avast Antivirus jelzi ha Trójai vírust észlel és vagy karanténba teszi vagy törli.

A Spyware Terminátor hetente egyszer le kell futtattatni Teljes vírus és kémprogram vizsgálatot.Igaz sokáig tart de a Trójai vírusokat gyorsan megtalálja mindenféle vírust megtalál és képrogramok ellen is nagyon jó.Javaslom hogy ezeket használd.

2009. febr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

A Nod van olyan jó, mint az Avast. Csak az Avast rámegy a trójaiakra is, a Nod meg főként a vírusokra. Vírusok terén a Nod jobb (többet ismer), trójaiak terén az Avast a jobb. Magában egyik sem elég.


Én Nod-ot használtam Spyware Terminatorral, és soha nem volt problémám. (A Sp.T. az Avastnál is jobb trójai terén, de kicsit ismeri a vírusokat is. A Nod meg vírus terén volt ideális. A kettő együtt jól kiegészíti egymást.)


Nem mintha az Avast rossz lenne. Sőt!

De ami igaz, igaz. A Nod igenis jó vírusírtó.

De ide lehet még sorolni a Kasperskyt (talán a legjobb - nagyon sok vírusírto Kaspersky motort használ), meg az AVG-t is.

2009. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi,bár ez nekem magas...ennyire nem értek a gépekhez:P

egyébként nekem mindig is a nod volt,és még sosek volt semmi baj a gépnek:) de most sajnos van:(

szerencsére lakik a lépcsőházban egy ember,aki eddig szg-s doldokat csinált.majd őt megkérem.

de azért kösz:)

2009. febr. 12. 12:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Tűzfal: Outpost Firewal Pro

Vírusker: NOD-32 (a Kiterjesztett heurisztika használata, Kéretlen, Veszélyes alkalmazások keresése, Anti-Stealt technológia engedélyezését stb. beállítani!)

Az Ellenőrzendő objektumok közül - mindent kijelölni! Vírustalálat esetén karantén!

Kémpr.: Spyware Terminator

...de mindegyik csak akkor tudja az elvárható maximumot hozni, ha a Beállítások panelen megadjuk az elvárásunknak megfelelő paramétereket. (lehetőleg bepipálni az összes lehetőséget, igaz hogy így egy kicsit lassabb lesz a gép, esetleg lesz olyan weblap ami nem nyílik meg automatikusan, de a fertőzés veszélye szite kizárható a Windows-ban is.

2009. febr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

A NOD32 nagyon is megbízható, igenis biztonságos, az egyik legjobb (talán a legjobb) vírusírtó, nekem is ez van a számítógépemen. Nekem is volt a gépemen a gépem karácsonyi újratelepítése után több nappal, héttel ezelőtt kb. három alkalommal trójai (Win32) vírusom, de kiírtotta a vírusírtóm. Ez akkor történt meg, amikor egy-egy hasznos képszerkesztő, -nagyító vagy videókonvertáló programot feltelepítettem vagy feltelepíteni akartam a gépemre. Ugyanis az említett programok feltelepítésekor a vírusírtó egy piros hátterű ablakban figyelmeztetett.

A vírusírtáskor egyszerűen rákattintottam a vírusírtó ablakára bal klikkel, majd választottam a felbukkanó menüben a "Karantén" parancsot, ezután idekerült a trójai vírus (karanténbahelyezés); de kérdezhet eleinte a vírusírtó a vírusészlelés esetében. Majd a "Karantén" ablakában a vírus nevére (objektumnév) kattintottam jobb klikkel, s a megjelenő menüből az "Elávolítás Del" parancsot választottam, így eltávolítódott ez a vírus gépemről. De lehet a vírus kiírtására a vírusnévre jobb klikkel való kattintás után a billentyűzeten a „Shift” + „Delete” billenytyűkombinációt is alkalmazni.

Amikor a vírusírtóban a Mélyreható vizsgálat menüre kattintunk, s ha az elinduló vizsgálatkor átesett fájlok közül némelyek piros színűek lesznek egy bizonyos idő múlva a felsorolásban, akkor azok a fertőzött objektumok (vírusos, férges vagy kémprogramos fájlok). De a piros színűvé vált fájlok esetében a vírusírtó rákérdez ablakban, ilyenkor a karanténbahelyezés a jó, majd végén a Mélyreható vizsgálat befejezte után a piros betűs kártevőneveket tartamazó fájlokra is a következőt kell alkalmazni: jobb klikk + „Karantén” menü + „Eltávolítás” vagy „Delete” („Törlés”) parancs. Mélyreható vizsgálatot ajánlott egy-két hetente alkalmazni. Fontos, hogy a vírusírtó ne legyen ideiglenesen megszűntetve, automatikusan frissítse magát (automatikusan frissítés engedélyezése, naprakészség beállítása), a „Biztonságközpont” menüben a „Vírusvédelem” és a „Tűzfal” opciók bekapcsolva legyenek.

2009. febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Nod egyáltalán nem jó egy vírusírtó..Avast nekem mindent meg talál amit kell,nekem sem volt soha gondolom vele nem ugy mint kezdetbe a Nod-al.. :)
2009. júl. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szivem, vegyél fel msnre és, úgy megbaszlak hogy utánna nem lessz 1 trójaid sem:D 14/F

Msn: majd ha reagálsz megkapod xD

2010. febr. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!