Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírus terjedhet más partícióra?!

Vírus terjedhet más partícióra?!

Figyelt kérdés
üdv! az lenne a kérdésem hogy van olyan vírus ami más partícióra esetleg más vinyóra át tud terjedni ? most volt multnapokban hogy egy elég komoly vírust sikerült beszednem, és azonnal elkezdte magát beírni a rendszer fájlaiba, és nem akartak indulni a programok, hiba üzeneteket dobott ki, hogy nemtalálható a program. újra indítottam betölteni se tudott már, megált a windows logonál, nyomtam ctr+alt+del-t az se müködött kiírta hogy hiányzik... a feladatkezelő... újra raktam a rendszert minden szépen is ment az eleén aztán bedugtam a pendrive-ot, amit elfelejtettem hogy előzőleg is benvolt.. szóval pendrive-tol is elkezdett terjedni beírta magát valamilyen .inf kiterjesztéssel, az avast se tudott vele mit kezdeni, mert mindig újra és újra megjelent. A másik kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy van e olyan program cleaner amivel pendrive-ot is meglehet tisztítani ? mert ez így most fertőző akár hova bedugom.
2011. márc. 3. 00:45
 1/10 anonim ***** válasza:
dugd be egy linuxba arra nem fertőződnek a wines vírusok
2011. márc. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor ennyi erővel windows alatt is csökkentett módba. de akkor ezekszerint ami a pendriveon van adatok is megfertőzödtek és formázhatok ? úgy tudom formázástol még nem törlődik a vírus... erre külön valami más progi kell
2011. márc. 3. 00:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Ritka, hogy átfertőz a másik partícióra, de előfordulhat. De ezak a mai "vírusok", már nem is igazi vírusok, csak mindenféle kártevők. Szóval kicsi rá az esély. Ne indíts programot a másik partícióról.

A pendrive-ot pedig szerintem bármilyen irtóval megnézetheted, amivel a merevlemezt is.

2011. márc. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Formázáskor törlődik a vírus, ez tuti.
2011. márc. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Anno én is így jártam, formáznom kellett a pendrive-ot + másodszorra is ujrarakni a rendszert. Azóta nincs a pd-mon titkosító progi, mert azt is megfertőzte a vírus. Kellemetlen!
2011. márc. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát az ilyenkor felfordul minden és a haját tépi az ember hogy mentse a menthetőt:D
2011. márc. 3. 01:08
 7/10 A kérdező kommentje:
mondjuk csak 300giga adat van a másik vinyón filmek zenék játékok progik más egyebek... nemlenne jó ha oda betelepüllne valami rosszindulatúkód x)
2011. márc. 3. 01:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem raksz oda futtatható fájlt, akkor nem fog átmenni a vírus.

Mondjuk van olyan vírus (régen nagy port kavart), amelyik direkt felkutatta a jpg képeket és tönkretette őket. De terjedni az is csak futtatható fájlok megfertőzésével tud.

2011. márc. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pj0tr ***** válasza:

a pendrive-ra rákerült egy autorun.inf file és amikor bedugod a gépbe (gondolom engedélyezve van az auto futtatás) akkor elindít egy progit ami szintén rejtett file-ként van jelen a pendrive-on.

A virusok pedig nem partíciókat fertőznek, hanem file-okat, így tök mindegy, hogy milyen partíción, pendrive-on van. Hogy az most futtatható vagy egy sima dokumentum file az mindegy.

2011. márc. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ja meg annyi hogy ha rámegyek a meghajtóra akkor nemtudja megnyitni, nemismeri fől, előjön az az ablak amivel kiválasztom milyen programmal nyissam meg, mert ismeretlen. Ezért csak úgy tudok belépni ha a címsorba beírom a meghajtó betűjelét
2011. márc. 3. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!