Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy betörjenek a gépembe?

Figyelt kérdés
Van pár barátom, akik azzal szórakoznak, hogy betörnek lányok gépébe, köztük az enyémbe is. Feljelenteni nem szeretném őket, csak valahogy megakadályozni, hogy be tudjanak jönni a gépembe. Tud nekem valaki ebben segíteni, tanácsot adni, hogy mit csináljak? Valamilyen vírusírtó, vagy más program?
2011. ápr. 22. 17:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted, neten keresztül?

Mert akkor még tűzfalad sem igen van(a windows xp-é lófütty).

Én tudok erre jó pár megoldást, de neked is meg kellene tanulnod hozzá egy két dolgot használni.

2011. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
tölts le egy tűzfalat például ezt: [link] és állítsd be így senki nem fog betörni a gépdbe
2011. ápr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

És olyankor konkrétan miket csinálnak?

Pl mappákat, doksikat is le lehet külön jelszavazni.

De amúgy a hackerek is az emberi hüleségre hajtanak.

Létezik olyan progi, amit képnek álcázva, átküldök neked msn-en, te naívan megnyitod, mert a winf.sban nem látod a kiterjesztését. Elő is jön a kép, megcsodálhatod hello kittyt trendy ruciban, közben egy jó kis keylogger feltelepült a gépedre, ami minden billentyűleütést jegyez, és elküldi bizonyos időközönként a képernyőképpel együtt egy emil-re. A sluszpoén, hogy a feladatkezelőben meg nem látszik.

Szóval lehet ilyeneket is, de ez a legmocskosabb, legalja dolog, meg ezt csak egy kis mesének szántam.

2011. ápr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Elméletileg valamilyen programmal - amit ők maguk írtak - megszerezték az IP címem, tűzfal van a gépemen, de elvileg át tudják törni, fogalmam sincs hogy csinálják...

lassan agybajt kapok tőle, szóval bármilyen segítség jól jön :)

2011. ápr. 22. 18:09
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát akkor szerintem csak mese az egész, egy igazi hacker nem fog tinilányokkal vacakolni, bankszámlákra, meg cégekre fog hajtani..

Miből tudod, hogy bejutottak a gépedbe, és milyen tűzfalad van?

2011. ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem igazi hackerek, csak értenek az ilyenhez, és élvezik, ha a másikat az őrületbe kergetik. Egy internetes társaság egyik tagja vagyok én is, kb. 20an vagyunk ott, és ők is oda járnak. Egyszer beszélgettek egy másik gyerekkel, és neki mondta az a két fiú, hogy mi van a gépembe meg ilyesmik, az a fiú pedig nekem elmondta.

Nagyon nem értek az ilyen tűzfalas dolgokhoz, most Norton-nal van a gép.

2011. ápr. 22. 18:19
 7/17 anonim ***** válasza:
Nortonnal scanneld át a gépet és ha talál valamit akkor írtsd ki vagy pedig kérj meg egy ismerőst hogy segítsen.
2011. ápr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem is norton-om van az még ki is írja, ha támadják a tűzfalat, nem olyan könnyű azt áttörni, mint beadni egy csajnak hogy igen, úgyhogy szerintem csak idegesítenek, de az egészből semmi nem igaz.. hány évesek vagytok, mi a konkrét bizonyíték, hogy bent jártak a rendszerben?
2011. ápr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A norton tűzfalat nem törik át ha be van kapcsolva.A norton eredeti vagy tört?Mert ha tört akkor simán bejutnak a gépedbe a tűzfalad állítsd a legbiztonságosabb üzemmódra.
2011. ápr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha tört sem jutnak át rajta simán, ez is egy tévedés, bár én sem töröm már, mert nem kell.

De szerintem csak etetik a csajszit, vagy egyszerűen nem is az a kérdező akinek mondja magát, és minket etet.

2011. ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!