Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Elkapott egy vírus, bizonyos...

Elkapott egy vírus, bizonyos Win32/Expiro. T és U fajtái fertőzik a gépem, és bár a víruskereső megtalálja, javítani nem tudja (Avast és Eset-tel próbáltam). Vmi javaslat, hogy ne kelljen mindent törölni?

Figyelt kérdés
Egyébként ez a vírus mindenemet megtámadta, pedig particionáltam anno a meghajtót, direkt azért, hogy esetleges vírus esetén csak a windows-t kelljen újra pakolni. Most akkor hogy van ez, sehogy sem tudom legalább az adat file-jaimat megvédeni?
2011. máj. 4. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Csökkentett módban, kikapcsolt rendszer visszaállítással, Malwarebytes anti malware-val (amit előtte frissítesz) van esélyed.
2011. máj. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha Avast fenn van a gépeden, akkor rendszerindításkori keresést lődd be rajta, aztán hagyd, hogy tegye a dolgát (vigyázz, rendszerfájlokat ne törölj), ennek meg kellene fognia a vírust.
2011. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az ESET-NOD a gépeden valódi licenszkódos, fel kellene ismernie, hiszen benne van az adatbázisában. Április 14-i frissitésében!

Kapcsold ki a Rendszer-visszaállítást, inditsd újra a gépet, aztán ereszd rá az ESET-et. Ha beteszi a karanténba, akkor megint újrainditás és kapcsold be a Rendszer-visszaállítást.

[link]

2011. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!