Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van a Kürt kft-hez hasonló...

Van a Kürt kft-hez hasonló csak olcsóbb cég? Tönkre ment egy kb.10 éves winchasterünk és az összes adatunk oda. Meg szeretném csináltatni!

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Nincs. Az adatokat nagyon nehéz visszahozni, és ezt csak az engedheti meg magának, akinek nagyon sokat ér meg.
2011. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Králik és Társa Kft.


Én vittem már hozzájuk vinyót, aminek az elektronikája és a mechanikájai is halott volt (Túlfeszt kapott és elfüstölt). Az adataim 99% százalékát épségben kaptam vissza.

Fontos:

ne nyisd ki véletlenül sem a vinyót!

Árban jóval olcsóbbak mint a kürt, de szerintem azért 100e-t számolj a dologra. A honlapjukon van részletes leírás és árlista.

[link]

Eléred Őket Prohardver fórumon is, adatmentéses topicban keresd "liksoft"-ot.


Egyébként, hogy ment tönkre, mik a tünetek? Mindenképpen kell hozzá cég?

2011. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

elsőnek üzenem, hogy nagyon sokat ér meg, mert 10 év nyaralás képei és egyéb adatok vannak rajta. Igaz nem céges dolgok, de mivel számomra pótolhatatlanok, magér ennyit!

második, köszi, megnézzük! Egyszercsak kiírta, hogy a lemez nem olvasható vagy valami ilyesmit. Elvittük szerelőhöz, akit a netről néztünk, ő megcsinálta, tedd bele újat, de mondta, hogy a régiről nem tudja leszedni az adatokat :((( Ő javasolta Kürt kft-t...

2011. máj. 25. 15:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezzel a netről nézünk szerelőt dologgal vigyázzatok, mert sok amatőrbe fut bele az ember. Jelen esetben, adatmentésnél, pedig a legjobb, ha nem nyúltok a vinyóhoz, hanem szakemberre bízzátok. Én is voltam anno a kürtnél, kértem is szakvéleményt (30e volt) és kaptam árajánlatot 370 e-re. Az akkor nekem sok volt, így mást kellett keresnem. Így találtam meg Őket.

Korrektek voltak, mert a megbontott vinyó javítása feláras dolog lenne, de mondtam, hogy a Kürtnél voltam, de nem tudom Őket kifizetni és nem számoltak rá plusz költséget.

Amúgy nekem is családi képek voltak rajta.

Korrekten és gyorsan megcsinálták, és ezt csak az tudja értékelni aki már veszített el adatot.

Egyébként Kürti-t idézve (nem szó szerint): "Az életben három dolog biztos: a halál, az adózás és az adatvesztés!"

Én velem ez egyszer fordult elő, azóta a képeimet 3 különböző helyen tárolom. Az ember a saját kárán tanul meg vigyázni az adatira.

2011. máj. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bízd szakemberre máskor meg erre a célra legyen egy kisebb hdd-d (esetleg DVD írás?)

Amúgy a hd sentinel pro sokat segít, előre jelzi a meghibásodást. Nem érdemes a halálig várni amúgy nekem is volt már adatvesztés de nekem mindent visszahoztak.

üdv koki2000

2012. febr. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

ne hagyja magát az ember a kürt kft.-nek! iszonyat pénzt kérnek el egy szimpla mentésért is...én csak bevizsgálásra adtam be egy winchestert, kaptam is árajánlatot 150.000 vagy 200.000Ft + áfa-ról, mentéstől függően

aztán megkérdeztem jó barátunkat, google-t és lám...5800Ft-ért áfa-val, megcsinálták 2 napon belül, vírust is irtottak rajta...

ja és a szakember jelezte, hogy ha legközelebb a kürt-höz fordulunk vigyázzunk mert ha a bevizsgálás után nem kérjük a munkájukat, előfordulhat , hogy megbabrálják a winchestert, hogy valóban mindenképpen visszatérj hozzájuk - tapasztalatok mutatják -

borzalmas

2013. máj. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!