Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha a gpem már kb 3-4 éves és...

Hejj kérdése:

Ha a gpem már kb 3-4 éves és lassú, akadozik, stb. érdemes e elvinni szervízbe, és otthagyni, hátha javítanak rajta?

Figyelt kérdés
nemtudom van e konkrét baj, nem vagyok egy nagy számtech zseni, az ilyen dolgok kezelése nem az én feladatom volt, de most muszáj, h az legyen..új gépre pedig most nincs keret...mit javasoltok?? a válaszokért köszi előre is
2011. júl. 11. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Először is kíváncsi lennék a gép fontosabb adataira, és mikor volt utoljára oprendszer telepítve, satöbbi :)
2011. júl. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az én gépem is három éves, de egyáltalán nem lassú. Első lépés: Vezérlőpultban az Internetbeállításoknál jelöld be az előzmények törlését kilépéskor. (Nem tudja begyűjteni az összes ideiglenes internetfájlt .temp). Kettő: töltsd le a Ccleanert és takarítsál vele. Három: használd a töredezettség mentesítést.

[link]

[link]

Böngészőkben használd a reklámblokkolót(Adblock Plus) és a NoScriptet. (Kiegészítők, vannak Google Chrome és Mozilla Firefox böngészőkhöz is). Hibakonzolból az összes begyújtott szemét törölhető.

2011. júl. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocs, elfelejtettem: ez a Windows XP SP3 is három éves telepítés, semmi gond nincs vele, pedig aránylag kevés a memória.
2011. júl. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha a gépeddel együtt az oprendszer is három éves, + valami gagyi vírusirtót használtál, lehetőleg tűzfal nélkül, akkor megérett egy újratelepítésre. 3 év alatt ezer dolog rondíthatott bele a rendszeredbe.

Érdekelne az is, mennyire tartottad karban (utoljára pl mikor csináltál lemeztöredezettségmentesítést (vagy beépített, win XP esetében Auslogics Disk Defraget ajánlom helyette), registry pucolást, egyáltalán köszönőviszonyokban vagy-e olyan programokkal, mint a ccleaner, ami a legminimálisabb karbantartást foglalja magában). Ha ezeket rendszeresen használtad, akkor nem lehetsz annyira amatőr, és egy újratelepítés nem okoz gondot.

Ha viszont újdonságot mondtam, akkor guglizz rá, futtasd le őket, és örülj az eredménynek.

Ha nagyon nem értesz hozzá, akassz le egy hozzáértő ismerőst, ha nem akarsz fizetni érte a szervizben (mivel egyébként ingyen megoldható lenne).

2011. júl. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha csak az a gond h lassú akkor egy oprendszer újratelepítés megoldhatja a gondot.
2011. júl. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23 26-os vagyok: nálam első perctől ESET Smart Security van a gépen, újságkódos. Megbízható, kőkemény védelem kell.
2011. júl. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

No akkor kezdjük az elejéről:


Először is megéri kitakarítani a gépet, a hűtőbordákon ventillátorokon lévő port lefújni róla sűrített levegővel, ezzel megelőzhetjük a gép túlmelegedését. (itt főleg a processzor/videókártya hűtése a lényeg, jó megoldás még a gépház oldalának levétele is, szabadabban tud szellőzni. (ha laptopról van szó, akkor is ki kell fújni a ventiből a port.


Másodsorban érdemes újratelepíteni a windows-t, lehetőség szerint feltenni rá egy windows 7-et, amennyiben megfelelő a gép teljesítménye hozzá, vagy újratenni egy xp-t (próbálj vhonnan eredetit szerezni, frissíteni tudod)


Mindkét oprendszernél, de főleg XP-nél fontos hogy ha feltelepíted, akkor mielőtt netre engeded, szerezz be hozzá valamilyen tűzfal programot, és egy vírusírtót.


Ha esetleg mégsem akarod újratelepíteni, akkor is érdemes frissen tartani a vírusírtót.

fizetősből ajánlott a nod32

[link]

ingyenes vírusírtókból avira vagy avast

[link]

[link]

tűzfalnak én a Comodot használom (XP mellé mindenképp ajánlott, Win7 tűzfala már egész használható)

[link]


Újratelepítés előtt főleg, de utána is, ajánlott takarító programok alkalmazása, ezzel törölheted a registry-t, az ideiglenes fájlokat, nem használt parancsikonokat (elég sok szemetet leszenek a gépről), és kikapcsolhatod velük a feleslegesen elinduló programokat, ezzel is gyorsítva a windows-t.

Erre én az Advanced System Care Free-t használom, eddig bevált (magyar nyelv is elérhető benne, és egyszerű a használata)

[link]


Vírusírtó mellé mindenképp ajánlott feltenni, és néha lefuttatni a Malwarebyte's Anti Malware nevű programot

[link]


Illetve a Spybot - Search & Destroy nevű kémprogram eltávolító is ajánlott, nekem 1-2 oldal nem jött be böngészőben, meg lassú volt a böngészés, és ez után a program után újra használhatóak lettek.

[link]


A böngészőket is belassítják a feleslegesen beépülő Toolbar-ok, ezeket mindet ki lehet egyszerűen írtani a Toolbar Cleaner nevű kis programmal

[link]


Esetleg ha több helyet szeretnél felszabadítani, akkor pedig uninstalláldhatod a nem használt programjaidat, én erre a Revo uninstaller-t használom

[link]


Végezetül, lehetőleg mindenből a free verziót töltsd le, és akkor nem jár le 30 nap múlva, illetve ajánlott 2-3 hetente nagyobb takarítást is végezni.

Ha valamit meg nem értenél (mit hogy kell beállítani, letörölhető e vagy sem), akkor inkább kérdezz, akár itt, akár egy ismerőst.

2011. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, főleg az utolsónak :) az Advanced System Care Free-nél letörli az olyan fájlokat, mint pl képek, zenék, egyéb dokok?? mert akkor ledúrnék minden felesleget
2011. júl. 13. 01:14
 9/12 A kérdező kommentje:
akkor először telepítsem újra az op.rendszert? neten ingyen meg lehet szerezni a windows 7-et? és a fájlokat(zenék, képek, stb) lementsem dvdre vagy máshova (mer gondolom telepítés után teljesen üres lesz a gép)? aztán szépen midnent töltsek le és telepítsek? hát nemtom, h bele merjek e vágni :D
2011. júl. 13. 20:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Nincs telepítőd (OEM van rajta)? Lehet törtet rátenni, csak az a lényeg, hogy átmenjen a WGA ellenőrzésen. De lehet kapni használt szoftvert, vagy cégest (munkahelyit) is, talán havertól. Nézz utána ezeknek. Ha megvan, akkor egy másik winchesterre mentsd le a gépedről az összes adatot. A programokat újra kell majd telepítni, a drivereket is (CD, amit a gépedhez kaptál). Satöbbi...
2011. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!