Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A vírusírtóm naponta többször...

A vírusírtóm naponta többször is jelzi hogy valami internetes oldalról "támadást" kapok. Hogy tudnám megcsinálni hogy többet ne próbálkozzon?

Figyelt kérdés
mikor netezek többször is kiírja hogy egy bizonyos oldal megpróbál "megtámadni". A legjobb hogy nem is ismerem azt az oldalt amit kiír. sosem kattintok rá az internetes "reklámokra" és egyéb vírusnak tűnő dolgokra. Átfuttattam rajta a víruskeresőt és (szerencsére) nem talált rajta vírust. Amúgy Nod32 antivirus 4-em van, fizetett.
2011. jún. 11. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha valódi a "fenyegetés", akkor ne kattints arra az oldalra, ha a NOD hülyesége, és megítélésed szerint csak valamiféle túlreagálás a részéről, akkor tedd a kivételek közé, vagy jelöld be hogy erre az oldalra ne küldjön figyelmeztetést, csak van benne valahol ilyen beállítási lehetőség. Ha meg nem a NOD üzen, akkor mégiscsak bekaptál valami szemetet.

A 4-et nem nagyon ismerem nem is csipázom, és nem is fizetnék érte, ráadásul havonta legálisan szerezhetsz hozzá érvényes kulcsot, több módon is.

Amúgy én Nortonos vagyok, de azt sem crackelem, ingyen használom, folyamatosan legális 90 napos kulcsokkal, még csak újra sem telepítem (az pl a crackekre, patch-ekre ugrik rögtön mint a nyúl).

A Kasperskynek van hasonló rigolyája a weboldalakkal.

Mindegyiknek van valami nyűgje, és mivel az egész vírusírtósdi a gyógyszeriparra hajaz (ahol a betegség a biznisz, nem a gyógyulás), így ne is fizetnék egyikért sem. De mivel ilyen ez a netes világ is, valami védelem + tűzfal kell. Annyira profi nem vagyok, hogy mindent elkerüljek. A másik alternatíva a Linux lenne, az Ubuntu pl. eléggé szimpatikus, de hiába, én is a megszokások rabja vagyok, és Windows-on "nőttem fel"..


Sztem nézz bele a beállításokba, valami idevonatkozónak lennie kellene sztem.

2011. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudod, néha bekukkantok pl a tűzfalam naplójába. Ezerszám van kivédett támadás. Ez a dolga. Nem beengedni. Amíg csak támadás van,nincs gond. Nem kell vele foglalkozni-A robotok ezerszám pásztázzák a netet, hátha valahol bejuthatnak.Ha jó a védelmed, nem sikerül nekik.
2011. jún. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
itt most nem arról van szó hogy fizetett-e vagy nem. én is simán meg tudnám oldani illegálisan, de a családom úgy döntött hogy inkább megvesszük.igazából attól féltem hogy rendszeresen ki fogja írkálni és ez eléggé zavart, de azóta szerencsére abbahagyta. mindenesetre arra jó volt hogy jobban odafigyeljek a gépemre:) köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 16. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!