Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Biztonságos otthonról "interne...

Biztonságos otthonról "internetbankolni"?

Figyelt kérdés
2008. márc. 3. 14:48
 1/7 anonim válasza:
100%

Szia!


Én másfél éve internetbankolok. Gyakran változtatom a jelszót. Szerintem semmi gond, ha most kezded, sok sikert hozzá!

2008. márc. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A cégnél már én is régóta csinálom, de tudom, hogy itt nagyon védve van a rendszer. Az otthoni gépben nem vagyok már ennyire biztos, úgyhogy ott még nem mertem belépni...
2008. márc. 3. 16:01
 3/7 anonim válasza:
100%
A netes bankokkal a kommunikáció otthonról is titkosított csatornán keresztül történik, így viszonylag ugyanolyan biztonságban tudhatod magadat, mintha a munkahelyedről tennéd.
2008. márc. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális tűzfal és vírusírtó alkalmazása mellett biztonságos. Évek óta használom.
2008. máj. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha betartasz pár alapvető szabályt igen. Vezetéknélküli hálózatról ha nem muszáj inkább ne bankolj, pláne ha titkosítatlan. Jelszavadra vigyázni, és soha senkinek kiadni. Ha pedig levél jön a bankodtól ,h lépjél be vmiért akkor ne klikkelj a linkre, ami a levélben van, mert átverés is lehet. Mindig saját kezűleg menj fel a bankod weboldalára és ott lépjél be.


Nekem egyébként K&H-s Ebank van, ami SMS alapú hitelesítéssel működik. A titkos kód megadása után még küldenek egy SMS-t egy ideiglenes belépési jelszóval, ami csak korlátozott ideig él, és csak azt megadva enged be. Az SMS ára 10 ft. Vagyis ilyenkor hiába szerzik meg a kódokat ameddig a mobiltelefonodat nem lopják el nem tudnak belépni.

2008. jún. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészíteném a szabályok sorát azzal, hogy legyen külön vásárlós számla, de ezt általában a bankok is így kínálják :) Ha mégsem, akkor ragaszkodjunk hozzá.
2008. okt. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Informatikához értő emberek számára mindenképp biztonságos.


De nem is kell nagy hozzáértés, csak mielőtt megadsz valamilyen jelszót vagy egyéb titkos adatot, figyelned kell, hogy a címsorba lévő cím "https"-sel kezdődik-e, és hogy ha pl. az OTPnek adsz meg adatot, figyeld, hogy a címsorban a cím [link] kezdődik-e.


Ha ilyenekre odafigyelsz nem történhet baj.

2010. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!