Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A windows intéző leállt egy...

Nazguls kérdése:

A windows intéző leállt egy (valószínűleg vírus hatására) és nem akar visszaállni. Hogy tudnám visszaállítani az explorer. Exe-t?

Figyelt kérdés

A gta san andreas-hoz raktam fel egyszerre túl sok map-módot és emiatt nem működött. ÉN viszont csináltam egy másolatot a mappáról.

Amikor észrevettem azt hogy nem működik akkor kicseréltem a régire és amikor elindítottam akkor egyszer csak kikapcsolt és a következő felirat várt:

Windows explorer.exe is stopped the working...

És elment az asztal meg a tálca.

A számítógépen a szoftverek nagy részét tudom használni az intéző nélkül is a Feladat-kezelővel de meglehetősen nehéz így használni a gépet.

A norton 360 vmiért nem akar működni és a legtöbb rendszerfolyamat így például a ccvschst.exe sem működik.

A rendszerem Windows Vista Ultimate (x64 asszem)

(És NE mondjátok hogy Vistán ez várható mert a gépemet küldön a vistára tervezték és 3X gyorsabban fut mint Xp-n)


Kéne valamiféle megoldás ha lehet a rendszer újratelepítése nélkül...:S


2011. aug. 9. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha újraindítod a gépet, az explorer.exe is újra el kell hogy induljon, ha a mostani futás közben nem tette volna meg automatikusan.


Vagy egy másik megoldás a futás közbeni újraindítás, elindítod a feladatkezelőt, az alkalmazások fül új feladataként pedig megadod hogy explorer.exe

Ilyenkor ha nem futna az intéző, akkor ismét elindítja magát, ha jól értettem csak ennyi a probléma hogy leállt és nem indult újra magától.

2011. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen ezt én is próbáltam de amikor elindítottam vagy például amikor újraindítottam akkor is ugyanez várt :S

Remélem azért még így is van esély a gépem helyrerakására az OPS Újrarakása nélkül...

2011. aug. 12. 17:11
 3/8 anonim ***** válasza:

ccvschst.exe?! Valójában svchost.exe lenne, de ha nem az, akkor trójai. Megfertőződött a géped.

[link]

Próbáld meg ezzel leszedni:

[link]

2011. aug. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amikor letöltöttem az új Adobe Shockwave Playert, akkor rákérdezett, hogy kell-e a Norton Antivírus. Nem jelöltem be, mert összeakadt volna az Esettel. Lehet, hogy a játék kéretlenül (vagy te jelölted be véletlenül)letöltött egy fertőzött Nortont, ez okozza a bajokat.
2011. aug. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2011. aug. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat de sajnos egyik se akart túlzottan bejönni...

Trójai nem hiszem hogy van rajta és a Norton az automatikusan eltávolít minden más viruskereső terméket, valamint a 3X nem engedélyezett és hietlesített adatforgalmat egyszerűen karanténba helyezi fgnés,ű

Ami a azt a folyamatot illeti abban nem vagyok biztos hogy szó szerint így hívják de amióta az nincs azóta nincs Norton se :S

2011. aug. 15. 17:28
 7/8 A kérdező kommentje:

És az utolsó válasz linkje egy Microsoft oldalra mutat ahol nagyon jó leírást ad arról hogy hogyan lehetne a gépemet megjavítani csak sajnos az első opció kudarcba fulladt.


"You must be an administrator running a console session in order to use the sfc utility" pedig Rendszergazda vagyok :S

lehet hogy a vírús erre is kiterjedt.

Nah mindegy csinálok gyorsan egy .BAT fájlt és azt is elindítom :)

2011. aug. 15. 17:37
 8/8 anonim válasza:

De a második válasz működött a második lehetőség nekem sikerült.

:)

2015. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!