Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Jó vírusirtó az avast! Free...

Jó vírusirtó az avast! Free Antivirus? Tapasztalatokat kérek!

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 20:20
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
77%
Kiváló. Én évek óta (kb. 7 éve) azt használom, és eddig semmi baj nem volt vele.
2011. aug. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
20%

A legrosszabb ismert antivírus.

Kb. semmit se ismer fel.

Nagyon sok bugot tartalmaz.

2011. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Kb. 5 éve használom és nagyon megvagyok vele elégedve. Persze, okosan is kell mellette internetezni.
2011. aug. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki, annyit tudok mondani.


Itt úgyis kap majd hideget, meleget, én annyit mondok h nem volt vele bajom évek óta.

2011. aug. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
31%

Egyeseknél kékhalált okozott, sőt, nem is egyeseknél, sokaknál, amit a gyártó a hivatalos fórumon beismert. A bug több, mint másfél évig volt a termékben.

Egyeseknél blokkolja a netet a Web védelem. A bug majdnem egy éve van a termékben. Ezt már a gyártó nem ismeri be, hárítja. Pedig az illetőknél elég egyértelműen az avast! volt a hibás a kellemetlenségért.

Egyeseknél a Web védelem nagyon, minimum negyedére csökkenti a sávszélességet.


Nagyon sok a hibás adatbázis-frissítés miatti téves riasztás, sokszor komolyak. Van a szoftverben egy algoritmus (ha nevezhetem így, de inkább a módszer szót használom), ami ezen hibás frissítésekből eredő téves riasztások ellen véd. De sokaknál ez valamiért nem működik.


A legtöbb kártevőt még mindig ez engedi át. Igaz, négy éves az a felmérés, ami szerint a magyar netezők 11%-a használja ezt, de szerintem ez az arány nem vagy nem sokat nőtt. De kb. 80-90%-ban arról olvashatsz a fórumokban, hogy ez a szoftver engedett át kártevőket.

Igen, nemcsak a szoftver, hanem a felhasználók hibája is (sőt, sokszor csak az), ha fertőzött lesz a rendszer, és egyik vírusirtó se 100%-os.

De azt kétlem, hogy akik nem avast!-ot használnak, azok ennyire intelligensek lennének, akik avast!-ot használnak, azok pedig hülyék. Nem ezért ilyen durva az arány....


A tesztekre azt szoktam mondani, hogy nem életszagúak.

De az egyik legmegbízhatóbb oldalon mégis vannak életszagú tesztek. Ezek valódi, a mindennapi netezés alatt előállható körülmények között tesztelik a vírusirtókat. Magyarul: letöltik a kártevőt, majd futtatják (amit mi is teszünk, csak mi ugye nem szándékosan). A vírusirtó összes eleme aktív és naprakész, így van esélye megmutatni, mit tud. --> Na, ezekben a tesztekben az avast! rendszerint HÁTULRÓL az első vagy a második a neves termékek között....



Egy olyan ember, aki nagyon de nagyon óvatos, tényleg majdnem minden vagy minden szabályt betart, hogy ne kapjon be semmit (vendégfiókban netezik és NEM rendszergazdaként, jó tűzfala van, naprakész rendszere, minden programa naprakész és még sorolhatnám); emellett még szerencsés is, hogy elkerül a kártevők és az avast! bugjai, az védeni fogja.

2011. aug. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Amint látod, vannak jó, és rossz tapasztalatok is. Az Avast messze nem tökéletes antivirus (ami megjegyzem, nem létezik). Viszont jobb ingyeneset máig nem találtam, pedig több éve keresem.

Ez itt egy független teszteredmény (igen, vannak, ahol fizetnek, de ez nem az):

[link]

Én öt éve használom problémamentesen.

2011. aug. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:52

Pont ennek a tesztnek nem lehet hinni.

Egyes vírusirtók egyes részeit kikapcsolják, nem használják itt.

Ja, és sok a furcsa eredmény.



Amúgy akit mélyebben érdekel a vírusirtók témaköre, ezt a topikot olvasgassa:

[link]

2011. aug. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 bp1985 ***** válasza:
Nekem az van, semmi bajom nem volt vele sohasem. Próbáltam rengeteg ingyenest, legális nodot, de egyik sem vált be ennyire. Persze nem tökéletes, ezt aláírom, nemrég volt vele baj, de kb 20 perc alatt javítva lett.
2011. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:01


Komolyan kíváncsi lennék, hogy szerinted melyik teszt "életszagú", mert rég keresek egyet, ami tényleg valóshoz közeli eredményt mutat.

2011. aug. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Nekem 6 éve ez van, és tökéletes. :)

Havonta 1x felteszek a biztonság kedvéért mást is, de azok se találnak semmit...

2011. aug. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!