Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez vírus lenne? HELP!

Ez vírus lenne? HELP!

Figyelt kérdés

Pár hete kezdődött: játék közben illetve gép kikapcsolásnál rendszeresen Kékhalált kapok.Először ezt írta ki:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (játék közben)

***STOP:0x000000A


Mire foglalkozni kezdtem volna vele, 4-5 alkalom után, már volt, hogy ezzel a kékhalállal állt le:

Multiple IRP Complete Requests (játék közben)


Ez már kezdett nagyon fura lenni, de kikapcsoláskor meg:

BAD POOL HEADER (kikapcsolásnál)

hibakóddal állt le.

1 éves sincs a gép, jelenleg avast 5.0 vírusírtó van fent. Eddig semmiféle probléma nem volt, ment a gép rendesen, sosem kapott kékhalált, sosem fagyott le.

Avasttal végeztem vizsgálatokat, gyorsat/alaposat is, többször is, nem talál semmilyen vírust, azt írja a rendszer teljesen biztonságos.XP-m van mellesleg.


UI: Gamestarhoz kaptam 1 hónapos Nod 32 Antivirus System 2.7,4.2-et, Eset Smart Security 4.2-t, illetve VIPRE Antivirus Premiumot.Cseréljem le az avastot valamelyikre ideiglenesen?

UI 2:A gép újrarakása megoldaná a problémát?


2011. aug. 28. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:

néha nálam is előfordul, xp, vagy driver ok..

[link]

vagy restart lol

2011. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Restartolni szoktam, csak 25 percenként jön elő szinte minden játék során, így eléggé zavaró :/ köszönöm a linket
2011. aug. 28. 15:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez eszközillesztési probléma nem vírus.

nem nehéz megoldani de az antivírus cserélgetéshez annyit hogy nekem avg internet security 2011 van tökéletesen meg vagyok vele elégedve nincsenek vírusok és semmi probléma. annyi a lényeg hogy ésszel netezz.

2011. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, akkor megnyugodtam. 2 illesztőprogi van fent, de ugye az egyik a hanggal kapcsolatos, a másikat megpróbálom "vissza" frissíteni arra az időpontra amikor még jó volt.
2011. aug. 28. 17:33
 5/8 anonim ***** válasza:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

A probléma, hogy egy kernelfolyamat vagy driver olyan memóriaterületet próbál elérni, amihez nincs jogosultsága, vagy egy IRQL (interrupt request level) túl magas. Minden kernelfolyamat csak olyan másik folyamathoz férhet hozzá, aminek az IRQL-je azonos vagy kisebb, mint az övé. Talán a leggyakoribb hibaüzenet, és az a szép benne, hogy jóformán bármi okozhatja.

Ha az utóbbi időben került új hardver a gépbe, azt vegyük ki, és az illesztőprogramját is távolítsuk el. Ha nem volt ilyen, akkor először is telepítsük újra az operációs rendszert, a hiba leggyakrabban szoftveres. Ha ez nem segít, akkor jöhetnek a diagnosztikai programok, kezdjük a memóriával.

[link]

2011. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Videokártya lesz a gond, ha játékoknál fordul elő

2011. aug. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Geforce 9800 GT van a gépben, attól azért elvárnám hogy a Team Fortress 2 fusson rendesen :D De múltkor a Drakensang online-nál is kékhalált kaptam, aminek Diablo 2-es grafikája van kb. (kis pályák, felülnézetes, pixeles minden).
2011. aug. 29. 09:16
 8/8 A kérdező kommentje:
Nincs biztonsági mentésem az illesztőről, úgyhogy most hagyom a fenébe :/ 1 vagy 2 hét múlva jön az egyik hozzá értő ismerős, addig marad a sima net :S Jól benéztem, a nyári szünet utolsó pár hetébe tudtam volna kicsit játszani, erre jön ez x) Na mind1, ez már így alakult.
2011. aug. 29. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!