Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valahogy meg tudok szabadulni...

Valahogy meg tudok szabadulni tőle?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, balszerencsémre sikerrel letöltöttem egy férget a gépemre. A neve: módosult Win32/Autorun.IRCBot.II féreg. A Nod32 (Eset) nem tudja sem letörölni, sem karanténba helyezni (ezt írja: a megtisztítás nem lehetséges), ráadásul a műveleti memóriában van a vírus. Minél tovább van bekapcsolva a gép, annál rosszabb, egyre lassabb, egyre nehezebben nyit meg fájlokat, zeneszámokat a Windows Media Player egyáltalán nem tud lejátszani, és az előbb azt vettem észre, hogy elsötétült a képernyő, aztán mindenféle részletekben jött csak vissza, az ikonok eltünedeztek...

A kérdésem, hogy esetleg más vírusirtóval próbálkozzak még, hátha az tud ezzel a sz*rral kezdeni valamit, vagy újra kell telepítenem a gépet? Az újratelepítés után meg tudok szabadulni a féregtől? Valakinek van ezzel a féreggel, vagy féregfertőzéssel kapcsolatban tapasztalata? Minden ötletet, tapasztalatot várok, új a gépem, nem szeretném, ha végül újat kellene vennem...


2011. okt. 11. 17:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2011. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Innen töltöttem le.
2011. okt. 11. 20:42
 13/17 anonim ***** válasza:
És már lejárt a 30 nap? Milyen színű az ikonja a Tálcán?
2011. okt. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem járt le, majd csak novemberben fog... hidd el, ez egészen új féreg lehet, mert elolvastam a linket, amit küldtél, és ennek nem is azonos a neve (amit te mutattál, annak a végződése AJ, az enyémnek meg II), és az én gépemen levő baci egy zrwqruy.exe fájlt hozott létre, amit ez a Malwarebytes rendszeresen blokkol, és mutatja a forrást is, de az istennek nem találom a gépemen... szóval ez a féreg nem az a féreg, amit az eset honlapja ír.
2011. okt. 13. 17:22
 15/17 A kérdező kommentje:
Csoda történt. A Kaspersky, a Malewarebytes, az IObit Malware Fights, és a Advanced Spyware Remover együttes erejével valahogy sikerült karanténba zárnom ezt a mini-szörnyeteget, és egyenlőre úgy tűnik, hogy a gépem megszabadult tőle! Köszönöm a linkeket, a segítséget, meg mindent, most határtalanul boldog vagyok! :D
2011. okt. 13. 20:00
 16/17 anonim ***** válasza:

Ezért találta ki a Sicontact a legújabbat, a Felhőt, vagyis az ismeretlen kártevőket sem engedi át. ESET Smart Security5 már ilyen.

Ezzel csak egy baj van, kizárólag az otthoni változatok kerültek eddig forgalomba.

[link]

2011. okt. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kaspersky-al én megpróbálkoznék. Hátha. :)
2011. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!