Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Nagy a gyanúja hogy a facebook...

Nagy a gyanúja hogy a facebookomat meghackelték mit tegyek, bővebb lent?

Figyelt kérdés

Ma reggel kaptam a legjobb haveromtól egy videót, amiben én szereplek.

a haverom gyakran köszön "hi"-t és nem tűnt fel nekem semmi.

amikor megkaptam a linket, a címében benne volt a nevem. semmi nem tűnt fel.

amikor el akartam inditani kiirta, hogy adobe flash frissítés szükséges, táhát rákattnintottam hogy frissités.

semmi nem történt, szomoruan nézem a facebookom tovább, erre látom hogy mindenki köszön nekem, mert előzőleg én köszöntem nekik, hogy "hi"

és küldtem nekik egy videót. mindenkit értesítettem, hogy ne nézzék meg, így senkinek semmi baja a hackert pedig 11:09 óta nem láttam. segítség?


2011. okt. 30. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem törték fel, a "frissítéssel" beengedted őket.
2011. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Önszántadból indítottad el a kártékony folyamatot. Az egyik csalási forma a hiszékenység, valaki azzal keres meg hogy te szerepelsz a neten, és nézd meg. Ekkora nem látszik semmi, de a másik rész az óvatatlanság kihasználása, hogy letöltesz úgy egy flash frissítésnek látszó alkalmazást, hogy amúgy semmi baj nincs a flash tartalom futtatásával a gépen. Miután a folyamat elindult, már meg is fogja azt csinálni amire utasítják, azaz te terjeszted tovább a vírus-videót. Tehát ez nem hacker műve, hanem a tiéd mert futtattad a vírust/férget/akármit.


Először is futtass vírus/féreg/trójai irtót, majd ha feliratkoztatott valamilyen alkalmazásra az oldal azt távolítsd el, esetleg cserélj jelszót, végső esetben töröld a profilt, és legközelebb olvasd el mire kattintasz, vagy gondold át mire akarnak rávenni.

2011. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy a gépemről el se indul a facebook, azt írja, hogy túlterhelés van. az egyik haveromat is meghackelték, neki is ezt irja csak én más gépéről be tudok lépni, csak a sajátomról nem, mit csináljak a facebookommal?
2011. okt. 30. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:
2011. okt. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ez most ide nagyon kellett, köszönjük Emese.

nem kérek hülye válaszokat, kösz

2011. okt. 30. 13:47
 6/6 stell-1 ***** válasza:
2011. okt. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!