Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hacker be tud lépni a gépembe...

Hacker be tud lépni a gépembe és elindítani a beépített kamerát, vagy ez kamu?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 15:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
csak ahhoz fizikai kontaktus is kell. Elég ocsmány világ lenne ha az össze 12 éves vérpistike hacker napközi után poénból mások webcamját nézegetné...
2011. nov. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 zeronibble ***** válasza:
Emiatt kötelező már évek óta hardveres vezérlésű ledet tolni az arcunkba a kamokon. Látod, ha megy. Ha meg kódolatlanul forgalmazod a video streamet, akkor értelemszerűen ne csinálj semmi olyat, amit nem szeretnél közzé tenni...
2011. nov. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Miért kell ahhoz fizikai kontaktus?
2011. nov. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Kedves gego85!

A válaszodból úgy jön le hogy minden vérpistike 5 perc guglizás után akárki más ember webcamját tudná csekkolni. Ezt azért én nem akarom megenni...

2011. nov. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Rosszul értelmeztél.Én ezzel nem azt mondom hogy minden jött ment megtudja oldani mert azért egy kis hozzáértés kell hozzá.De messzemenőleg sem kell hozzá sem hacker sem cracker tudás.Egy kis utánna olvasgatás meg egy bizonyos program és megoldható.Ez tuti mert engem is meszivatott vele a sógorom.
2011. nov. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Békaszárnya válasza:

Persze, minden lehetséges. De az a kérdés, ha vki megosztja a fotóit és az egész életét a F@szbukon, akkor miért zavarja, ha látja valaki a kamerán, miközben ül a gép előtt?

De tényleg, mit lát csak az orcáádat, amint gépelsz. nem hiszem hogy az olyan szép látvány, hogy valaki csak úgy szórakozásból azt nézné. :))

Ha normálisan van beállítva a géped, van rajta védelem, és az állandóan frissül, betartod a biztonsági követelményeket, akkor kizárt, hogy csak úgy egy vadidegen feltörje a géped és átvegye az irányítást és te ne tudj róla.

2011. nov. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
Ha egy jó tűzfalad van, és még szerzel routert is, akkor nem tud bemászni a gépedbe. Igaz, ahhoz már nem 486-os gép kell, hogy ezt a hármas védelmet (szgép saját tűzfala, telepített tűzfal, és még a routerben lévő tűzfal, eléggé leterheli a gépedet, ezt egy gyengus gép nem viszi el. Egyébként nekem már volt ben hacker a gépembe. Azért tetettem fel minden lehetséges védelmet. Chat-en beszélgettem az illetővel, és közben belekukkantott a gépembe, és aztán közölte, hogy miket lát a gépen. Nem kamuzott, komolyan beszámolt róla, de azok nem sacc/has beszólások voltak. Azonnal léptem a netről, hívtam a szerelőt, és tett is ellene.
2011. nov. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 zeronibble ***** válasza:

- Apuuu! Te miért fésülködsz mielőtt leülsz a géped elé?

- Kislányom, hát éppen... Akarom mondani http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__2..

2011. nov. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 László22 ***** válasza:

Látom mindenki tud mindent és ért is mindent :D

Elárulok nektek egy titkot megfelelően telepített tűzfalakkal is fel lehet törni bármit csak szakértelem kell hozzá, a mezei felhasználók gépét azért törik fel hogy gyakoroljanak illetve személyes adatokat képeket videókat keresgélnek, illetve csak szórakoznak. A kérdésedre a válasz bárhol és bármikor fel lehet törni a rendszered és bekapcsolhatják a kamerádat ha internetre vagy kapcsolva, szóval ha nem használod kapcsold ki vagy takard le ennyire egyszerű és soha ne akard magad kamerázni mikor az asszonnyal vagy ha nem akarsz bajt magadnak :D

2011. nov. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 zeronibble ***** válasza:

"fel lehet törni bármit csak szakértelem kell hozzá"


Igaz, ám hozzá tartozik az igazság másik fele: általában aránytalanul nagy munkát vagy költséget nem vállal semmilyen bűnöző. Ha megéri még a kockázatot is, akkor áll neki. Nem idióták. És nem jellemző passzióból mezei pc-ket törögetni, legalábbis ember nem botlik ilyesmibe, hacsak nem annyira védtelen a gép, hogy szinte önként válig száz full automata botnet tagjává. Akkor is közvetve törnek be a botnet alkotói, nem személyesen. Hülye lesz egyenként piszmogni. Egy rendes, szigorú tűzfal sokat jelent, főleg ha még mellé nincs is igazán mit ellopni tőled.

2011. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!