Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik a leghatékonyabb,...

Melyik a leghatékonyabb, legegyszerűbb és legkényelmesebb ingyenes vírusirtó program?

Figyelt kérdés
2011. dec. 24. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt már leírtam 1x, úgyhogy csak átmásolom:

Ahogy az első is írta először tedd fel a service pakkokat, aztán ha ingyenes alapszintű virusírtót szeretnél, akkor én ezeket ismerem: Avast Free ( [link] ), AVG Free 2012 ( [link] magyarul sajnos nincs a 2012 még csak a 2011) aztán Avira Free ( [link] ), és végül a Microsoft Security Essentials ( [link] ). Ezek jutottak most eszembe, talán ezek a legjobb ingyenesek. SZVSZ az Avast a legjobb, mert gyors, megbízható, nem eszi a gépet, ki is lehet kapcsolni, ha nincs rá szükséged, ezen felül a legátfogobb védelmet nyújtja. Az Avira nálam az elején gyors volt aztán egyre lassabb és lassabb lett tőle a gépem, arról nem beszélve, hogy lehet róla olvasni, hogy bizonyos gépeken szeret kékhalált generálni (nem mindenkinél!), viszont nagyon alapos ha keres, de nincs webvédelme, nem véd a vírusos letöltések ellen, nincs e-mail védelme, és nincs benne ismeretlen vírusok elleni védelem sem. Az AVG nem lassítja nagyon a gépet, gyors és megbízható, de nincs benne webvédelem, rootkitek elleni védelem, IM védelem. Az MSE ugyanúgy, mint az Avast átfogó védelmet nyújt (ebben a kettőben benne vannak azok amiket a másik 2-nél hiányosságként felsoroltam, ennél persze több hiányosság is lehet, igyekeztem csak a szerintem fontosakra koncentrálni), nem lassítja a gépet nagyon, tesztek szerint egész megbízható is, egyetlen hibája van, az pedig a ramnak a zabálása (esetenként akár 200-300megát is foglalhat). Remélem sikerült segítenem és egy félig meddig átfogó képet adnom! :)

2011. dec. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

az avast, nod 32 stb... nem ajánlott...

van a Malwarebytes Anti-Malware, ez nem vizsgállja NON-STOP a gépet, de ha átfuttatod (gyorskeresés!!!), akkor 100%osan megtalálja a vírusokat

az avast átengedett 13 virust, a Malwarebytes megkapta

innen tudod letölteni a Malwarebytes-ot:


[link]

2012. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én írtam az elsőt. Miért nem ajánlott az avast? Nem rossz dolog ez a malware-bytes, de igazából utólagos orvoslásra jó, nem realtime vírusvédelemre. Szerintem a bajt inkább meg kell előzni nem utólag orvosolni, persze félre ne értsd nagyon jó ha tartunk egy ilyet is a gépen és néha átfuttatjuk, de azért érdemes mellé realtime védelem is. Tudod, kicsit olyan dolog ez, mint amikor mozog a fejsze a nyelen, de nem rögzítem, hanem mikor már belevágtam a lábamba, mert lerepült elmegyek orvoshoz...
2012. jan. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzés képp, nem ad az se 100%-os védelmet. Nézz utána annak amiről írsz, mielött begépelnéd...
2012. jan. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!