Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Távoli asztali kapcsolat van...

Távoli asztali kapcsolat van az otthoni gépemen. Lehet ezzel visszaélni?

Figyelt kérdés
Eddig otthon is dolgoztam, nagyon kényelmes volt, hogy a rendszergazda tudott segíteni külön járkálás nélkül, ha valamit elrontottam vagy nem tudtam befejezni. Már nem dolgozom otthon, kértem hogy vegyék le a gépemről, de állítólag ha nem lépek be a programba, nincs jelentősége, hogy fel van telepítve. Kinek higgyek?
2008. ápr. 8. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaz, ha nem indítod el a szolgáltatást, akkor nem tud visszaélni vele senki.
2008. ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Azt azért nézd meg hogy magától nem indul-e el, mert nekem egy jó darabig így ment a gépem! Szerencsére én megusztam de ez a távoli kapcsolat elég veszélyes.
2009. aug. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha nem inditod el akkor nem tud visza élni semmiféle dologal, viszont ha elinditod arra figyelj hogy a 3389-es kapu kinyitása azt jelenti, hogy számítógépünket nem rejthetjük el a kárókozó felhasználók elől. Biztonságosabbá tehetjük a távoli elérést, hogyha átállítjuk a kapu számát. Az ugyanis nem árulkodik a mögötte levő szolgáltatásról. Így a betörő könnyebb préda reményében inkább máshol keresgél. Írjuk be a futtatásnál (start - futtatás): regedit, majd üssünk egy entert. Ezután keressük meg a HKEY_LOCAL_MACHINE\ System\CurrentControlSet\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp ágát, majd ezen belül a PortNumber kulcsot. Kattintsunk rajta duplán, majd a megjelenő panelen állítsuk át az érték megadását decimális módba. Találjunk ki egy számot 10 ezer és 64 ezer között, és irjuk ezt be új értékként. Végezetül figyeljünk oda, és ne felejtsük a változtatásokat a routerben, és a tűzfal beállításaiban is végrehajtani.
2009. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!