Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Hotmail, Gmail levelező...

Papp Péter kérdése:

A Hotmail, Gmail levelező programok jelszava tényleg könnyen feltörhető? Egy ismerősöm, ezeken a fiókokon folytatott levelezésekből ismer információkat. Lehet ezért rendőrségi feljelentést tenni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 9. 20:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
hát ha béna jelszavad volt, vagy tároltad a gépen, akkor könnyen fel lehet törni, az tény
2012. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Bármelyik fiók feltörhető egy sima hacker programmal. Én ugyan nem próbáltam egyiket sem, de egy ismerősömmel beszélgetve rákérdezett, hogy nem hiszem el? Mondtam, hogy nem, mire megkérdezte, hogy bebizonyítsa-e az én fiókomon. Mivel megvoltam győződve arról, hogy ilyen nincs, ezért belementem. Kb másfél perccel később visszaküldte a jelszavamat. Csak pislogtam. Nem egy könnyen kitalálható jelszó volt amúgy.


Hogy jogilag mit lehet tenni ezek ellen, azt nem tudom sajnos.

2012. ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Lényegtelen, hogy milyen fiók. Megfelelő programmal fel lehet törni.
2012. ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól függ, hogy milyen levelzö programokon van a jelszó, hanem hogy MILYEN és milyen a hozzáférhetösége.

Olyan jelszót nem szabad választani, ami személyes, kell benne lennie kis és nagybetünek, számnak és irásjelnek.

Ezenkivül sem felirni, sem a gépen tárolni nem szabad, és minden alkalommal szabályosan ki kell lépni az oldalból.

2012. ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Semelyik jelszó nem törhető fel könnyen, ha nem olyan: hogy kutya, cica, 12345, pasword, stb. Ez pl.: nehezen törhető: @#FaLtkol1900@.

A jelszó feltörése (illetéktelen felhasználása) bűncselekmény, persze bizonyítani is kell tudni.)

2012. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
2-es vagyok! Nem! :) Engem éppen eléggé megdöbbentett az, hogy ilyen létezik, betű és szám kombináció volt a jelszavam és tényleg lazán másfél perc sem kellett neki ahhoz, hogy feltörje. Anno ő a barátnőjét csekkolta így, meg mindenkit akit éppen szeretett volna, ezért hitetlenkedtem. Én nem vagyok híve annak, hogy ez terjedjen el és minden második ember felhasználója legyen!
2012. ápr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Utolsó. Fent még azt írtad, hogy könnyen feltörhető a jelszavad...

A jelszó erőssége határozza meg a feltörhetőségét. Naponta vannak nagy arcok, akik mindent feltörnek. Küldjön egy privit a haverod aztán adok neki feltörendőt...

2012. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
ja, bocs. Nem könnyen feltörhetőt írtál, de a többi akkor is áll...
2012. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ez elég életszerútlen. Informatikával foglalkozom, tehetünk egy próbát. Szívesen elküldöm a haverodnak az e-mail-címemet, ha 1,5 perc alatt feltöri a jelszavamat, akkor nyilvánosan megeszem az informatikai szakdolgozatomat a Hősök terén. De, lásd, hogy rugalmas vagyok, a 1,5 percet kibővítem 1,5 napra.
2012. ápr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Vééégre egy hozzáértő...
2012. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!